Tekniikkakeskustelut > Vetoautot

Sähkökäyttöiset tulevat

<< < (176/235) > >>

Ducaatti:
Tesla hyytyi pakkaseen, kuski veti rukkase....     t käteen ja soitti taksin
-ei taida patterilelut toimia pakkasessa  :D

https://www.kauppalehti.fi/uutiset/teslat-hyytyivat-pakkasessa-kuskit-hylkasivat-sahkoautonsa-usassa-kasa-kuolleita-robotteja/d9728efc-ec5c-436e-a237-44dc64ab0c02?ref=iltalehti:b10b&utm_source=iltalehti.fi&utm_medium=almainternal&utm_campaign=kiintea_kauppalehti_ohjausboksi&utm_content=ohjausboksi&_gl=1*1qcsjga*_ga*MjA5MDA2NTQ1MS4xNjk4OTMyNzIx*_ga_3L539PMN3X*MTcwNTg2NDYwNy41ODkuMS4xNzA1ODY0ODU4LjAuMC4w

Teslat hyytyivät pakkasessa: kuskit hylkäsivät sähköautonsa USA:ssa – ”Kasa kuolleita robotteja”


--- Lainaus ---Kylmä sää hyydytti ison joukon Tesloja Yhdysvalloissa. Sähköautojen latauspaikoille muodostui ruuhkaa, kun Teslojaan lataamaan tulleet ihmiset hylkäsivät autonsa parkkipaikalle.

Sähköautot eivät suostuneet latautumaan Chicagon aluetta koetelleessa pakkassäässä.

"Tämä on sekopäistä, katastrofi. Todellakin”, kommentoi Teslan omistaja Chalis MizelleFox Businessin haastattelussa.

Mizelle sanoi hylänneensä autonsa ja saaneensa kyydin ystävältään, kun hänen oma autonsa ei latautunut.

”Meillä on täällä kasa kuolleita robotteja”, kommentoi yksi paikalla olija.

Osa oli yrittänyt tuntikausia saada sähköautoonsa virtaa, useana päivänä peräkkäin. Sähköautoilijoiden raportoidaan olleen epätoivoisia.

"Homma ei ole vain plug and go. Akku on esikäsiteltävä, mikä tarkoittaa, että akku on saatava optimaaliseen lämpötilaan, jotta auto ottaa vastaan nopean latauksen", sanoi Mark Bilek Chicagon automyyntiyhdistyks estä.
--- Lainaus päättyy ---

Vesa:
Mutta hyvin näyttää kiinalaiset patteriautot toimivan Suomessa.


https://youtu.be/3In8ShxbOfg?si=L1exgFvPqfAat6UW

K.E.V:

--- Lainaus käyttäjältä: Vesa - 21.01.2024     kello on 22:01 ---Mutta hyvin näyttää kiinalaiset patteriautot toimivan Suomessa.


https://youtu.be/3In8ShxbOfg?si=L1exgFvPqfAat6UW

--- Lainaus päättyy ---
Pari lähtenyt hinurin kyytiin tässä vkl aikana. Ihan lähinurkilla

HiTec:

--- Lainaus käyttäjältä: Ducaatti - 21.01.2024     kello on 21:30 ---https://www.kauppalehti.fi/uutiset/teslat-hyytyivat-pakkasessa-kuskit-hylkasivat-sahkoautonsa-usassa-kasa-kuolleita-robotteja/d9728efc-ec5c-436e-a237-44dc64ab0c02?ref=iltalehti:b10b&utm_source=iltalehti.fi&utm_medium=almainternal&utm_campaign=kiintea_kauppalehti_ohjausboksi&utm_content=ohjausboksi&_gl=1*1qcsjga*_ga*MjA5MDA2NTQ1MS4xNjk4OTMyNzIx*_ga_3L539PMN3X*MTcwNTg2NDYwNy41ODkuMS4xNzA1ODY0ODU4LjAuMC4w

--- Lainaus päättyy ---

Winkki: Jätä noista linkeistä tuo kysymysmerkki ja siitä eteenpäin olevat shaisse pois, niin jää klikkimainosten keräilijät tyhjin käsin, tässäkin tapauksessa näköjään iltapulun sivuilta olet tämän bongannut. Ohessa siis sama linkki siistittynä :)
https://www.kauppalehti.fi/uutiset/teslat-hyytyivat-pakkasessa-kuskit-hylkasivat-sahkoautonsa-usassa-kasa-kuolleita-robotteja/d9728efc-ec5c-436e-a237-44dc64ab0c02

Vesa:

--- Lainaus käyttäjältä: K.E.V - 22.01.2024     kello on 08:05 ---Pari lähtenyt hinurin kyytiin tässä vkl aikana. Ihan lähinurkilla

--- Lainaus päättyy ---

Ja yhtään polttista ei ole hinattu viimeaikoina mihinkään vain sähköautoja täytyy hinailla pois pihalta jatkuvasti.

Navigaatio

[0] Viestien etusivu

[#] Seuraava sivu

[*] Edellinen sivu

Vastaa

Siirry pois tekstitilasta
Mobile View