Tekniikkakeskustelut > Vetoautot

Sähkökäyttöiset tulevat

<< < (168/235) > >>

HiTec:
No onhan toi nyt aika jäätävä tulos :o

https://www.youtube.com/watch?v=OyrTLYyIvNI

Ainakaan toistaiseksi EU-tuonti ei vain kuulu ohjelmaan, liekö sitten esim. jalankulkijaturvall isuus liian kyseenalainen tuollaisen erikoiskovasta rosterista valmistetun, terävästi pokatun korin kanssa. Kyllä, tuo peltikuori on tehty erikoiskovasta, harjatusta ruostumattomasta teräksestä ja kestää mm. pienen käsiaseenkin luodit.

K.E.V:

--- Lainaus käyttäjältä: tsahkali -  2.01.2024     kello on 21:49 ---Niin, harmi etteivät tuo tänne.

--- Lainaus päättyy ---
Sehän olisikin Kilppikselle lämmin kulkine.
Nuo Youngnuon sähköbussit ei edes helsingissä pysy lämpiminä. Toiset merkit kumma kyllä pysyy.

Ducaatti:

--- Lainaus käyttäjältä: megaman -  2.01.2024     kello on 23:12 ---Kiinalaiset päätyy kotimaassaan tälläisille hautuumaille. Näitä on ympäri Kiinaa.
Sähköautot, sähköskootterit, sähköpyörät...

(Kuva piiloitettu, klikkaa tätä niin näet kuvan.)

--- Lainaus päättyy ---
Näyttäisi olevan kinuskeilla melekolailla sama lempiväri autojen suhteen....

tsahkali:

--- Lainaus käyttäjältä: K.E.V -  3.01.2024     kello on 08:26 ---Sehän olisikin Kilppikselle lämmin kulkine.
Nuo Youngnuon sähköbussit ei edes helsingissä pysy lämpiminä. Toiset merkit kumma kyllä pysyy.

--- Lainaus päättyy ---

Täälä osataan pukeutua.

Ducaatti:
No ei tuo patterikulkuneuvoje n rynnistys Suomeen  nyt kovin huimaa ole ollut kun n. 3 000 000:sta  henkilöautosta  83 765 on täyssähköisiä (31.12.2023),  siis n. 3% .

Ja kuorma-autoja oli kaikkiaan n.93 000 kpl joista täyssähköisiä 66 kpl


https://www.aut.fi/tilastot/autokannan_kehitys/sahkoautojen_maaran_kehitys

Navigaatio

[0] Viestien etusivu

[#] Seuraava sivu

[*] Edellinen sivu

Vastaa

Siirry pois tekstitilasta
Mobile View