Tekniikkakeskustelut > Vetoautot
Sähkökäyttöiset tulevat
K.E.V:
--- Lainaus käyttäjältä: Karabiilisti - 20.03.2024 kello on 15:31 ---pitäis viherpiiperöiden kuitenkin miettiä sitä olisiko parempi sittenkin että suomeen tulisi työpaikat ja tehdas toimisi suht tiukkojen normien ja valvonnan alla.
Vai onko parempi että akut tehdään maassa jossa ei ympäristörajoituksi a ole ja suomessa on tuhansia työttömiä.
Viherpiiperönkin rahat tulevat tehtaista, pelkällä palvelutuotolla ei kauaa porskuteta.
--- Lainaus päättyy ---
Parempi noin kuin antaa kiinalaisten sotkea suomenlahti
tsahkali:
--- Lainaus käyttäjältä: 88k5 - 20.03.2024 kello on 11:39 ---Onhan Shellejä ja expressejä - *klik Mapslinkki* vielä pk-seudulla ;)
E: Ylen uutinen aiheesta
--- Lainaus päättyy ---
Kuten jo on todettu, ne on myyty jo aikaa sitten...
88k5:
--- Lainaus käyttäjältä: tsahkali - 20.03.2024 kello on 19:04 ---Kuten jo on todettu, ne on myyty jo aikaa sitten...
--- Lainaus päättyy ---
Kyse olikin siitä, onko niitä asemia vielä Shell'in tunnuksin - vastaus: on vielä (Ylen syksyisessä artikkelissa mainittiin, että vielä parin vuoden ajan..) ;)
Karabiilisti:
Kyllä suomalaisetkin tehtaat ovat saastuttaneet ja saastuttavat edelleen, mutta tuolla kauempana on kyllä paljon karumpi meininki...ei se tietty suomenlahteen sieltä valu. Ja eläkerahatkin riittää ehkä seuraavat 20 vuotta mikä riittää monelle....tai no... vihervasemmiston lakkoilu voi kyläl muuttaa tilanteen nopeastikin.
No onneksi noita maailmaa tuhoavia sähköautoja aletaan kohta verottamaan ansionsa mukaan. Thumb
Painavien egosähkömaasturien asemasta pitäisi tuottaa max 1000kg sähköautoja mieluusti kera pikkupolttomoottori n jolla auto kulkee tarvittaessa max 100kmh.
Alan:
--- Lainaus käyttäjältä: Karabiilisti - 20.03.2024 kello on 21:21 ---Painavien egosähkömaasturien asemasta pitäisi tuottaa max 1000kg sähköautoja mieluusti kera pikkupolttomoottori n jolla auto kulkee tarvittaessa max 100kmh.
--- Lainaus päättyy ---
Siirtyminen suunnitelmataloutee n? Montako pitäisi viisivuotiskaudella tehdä?
Sitä tuottavat mille on kysyntää. Osta sinä tuollainen. ;D
Navigaatio
[0] Viestien etusivu
[#] Seuraava sivu
[*] Edellinen sivu
Siirry pois tekstitilasta