Tekniikkakeskustelut > Vetoautot
Sähkökäyttöiset tulevat
T-Cat:
--- Lainaus käyttäjältä: HiTec - 17.03.2024 kello on 11:26 ---Kuten jo sanoinkin, frunkki. Ihmettelen kyllä kun tuota ei ole polttiksissa otettu käyttöön, tässä meikäläisen Berlingossakin kun sitä tyhjää tilaa pellin alla on lähemmäs 30cm ihan turhana. Vallan loistavastihan tuohon olisi mennyt juuri tuollainen mattalahko. laakea kaukalo, jossa voisi juurikin esim. sen lohkarin johdon säilyttää Thumb
(Kuva piiloitettu, klikkaa tätä niin näet kuvan.)
--- Lainaus päättyy ---
Mikä witun frunkki, taitaa olla jokin tsadilaisten omia juttuja.
MRi:
--- Lainaus käyttäjältä: T-Cat - 17.03.2024 kello on 22:20 ---Mikä witun frunkki, taitaa olla jokin tsadilaisten omia juttuja.
--- Lainaus päättyy ---
Aika uusi termihän tuo toki on. Suora lainaus maikkari sivuilta (mtvuutiset).
Polttomoottoriautoon tottuneelle frunkki (engl. frunk, yhdistelmä sanoista front ja trunk) voi olla uusi juttu, hän pohtii.
tsahkali:
--- Lainaus käyttäjältä: MRi - 18.03.2024 kello on 07:08 ---Aika uusi termihän tuo toki on. Suora lainaus maikkari sivuilta (mtvuutiset).
Polttomoottoriautoon tottuneelle frunkki (engl. frunk, yhdistelmä sanoista front ja trunk) voi olla uusi juttu, hän pohtii.
--- Lainaus päättyy ---
Tarkoitit varmaan: Uusi typeryys...
megaman:
Takakontti on sitten runkki. Rear & Trunk. 😂
KaaraTV:ssä kuulin tuon frunkin käytön ekan kerran.
Karabiilisti:
onhan noita etuloodia ollut vaikka kuinka kauan jonkun pitänyt vaan keksiä uusi nimi.
Navigaatio
[0] Viestien etusivu
[#] Seuraava sivu
[*] Edellinen sivu
Siirry pois tekstitilasta