Karavaanarin keskustelut > Karavaanarin olohuone

Auton tuunauksesta keskustelua

<< < (41/78) > >>

pamaus:

--- Lainaus käyttäjältä: seppoko - 21.08.2017     kello on 17:18 ---Tuon jutun perusteella ei voi sanoa, että on hyväksytty,  "lain on tarkoitus tulla voimaan kesäkuussa".

--- Lainaus päättyy ---

Ei voi sanoa, tuon perusteella voi jotain päätellä jos viitsii alkaa lukemaan.

Hallituksen esitys eduskunnalle laeiksi ajoneuvolain ja tieliikennelain muuttamisesta


https://www.eduskunta.fi/FI/vaski/KasittelytiedotValtiopaivaasia/Sivut/HE_33+2017.aspx

Stara:

--- Lainaus käyttäjältä: pamaus - 21.08.2017     kello on 17:10 ---Joo laki muuttui kesäkuun alussa.


--- Lainaus päättyy ---


Mistä tuo uusi laki löytyy?

Tarvasjoki:

--- Lainaus käyttäjältä: pamaus - 21.08.2017     kello on 17:10 ---Joo laki muuttui kesäkuun alussa.

https://tekniikanmaailma.fi/autot/lisavalomaarayksiin-esitetaan-muutosta-autossa-saisi-olla-yksi-kaksi-tai-kolme-lisakaukovaloa/

Esim on tullut noita led-valo paneeleita, joita on vai yksi.

Saathan sinä referenssin kohdalle, kun otat keskimmäisen pois, ei tarvitse ottaa kaikki pois.

--- Lainaus päättyy ---
referenssi on varmaan rekoissakin kohillaan kun kattoo niiden keulaa ja kattopaneelia kun toistakymmentä valonheitintä keulassa

0yxxy0:

--- Lainaus käyttäjältä: Tarvasjoki - 21.08.2017     kello on 17:52 --- referenssi on varmaan rekoissakin kohillaan kun kattoo niiden keulaa ja kattopaneelia kun toistakymmentä valonheitintä keulassa

--- Lainaus päättyy ---

Ne on näön vuoksi, eli tuunattu. Saahan niitä olla vaikka kuin paljon jos ei kytketty tai toimii vain laillinen määrä kerralla ja hirvee rivi kytkimiä kopissa  ;D ;D ( estetty yhtäaikainen toimiminen, no tuskin vain). Mulla kyllä volvossa ihan alkuperäis valot ja yleensä vastaantulija vaihtaa ensin.  :)

Mautoilija:

--- Lainaus käyttäjältä: 0yxxy0 - 21.08.2017     kello on 18:58 ---Ne on näön vuoksi, eli tuunattu. Saahan niitä olla vaikka kuin paljon jos ei kytketty tai toimii vain laillinen määrä kerralla ja hirvee rivi kytkimiä kopissa  ;D ;D ( estetty yhtäaikainen toimiminen, no tuskin vain). Mulla kyllä volvossa ihan alkuperäis valot ja yleensä vastaantulija vaihtaa ensin.  :)

--- Lainaus päättyy ---
Katsastuksessa lisävalon tulee toimia. Peitetyn valaisimen ei.

Navigaatio

[0] Viestien etusivu

[#] Seuraava sivu

[*] Edellinen sivu

Vastaa

Siirry pois tekstitilasta
Mobile View