Karavaanarin keskustelut > Karavaanarin olohuone
Missä liikkuu karavaanari viikonloppuna.
Mautoilija:
--- Lainaus käyttäjältä: Hesus - 18.11.2022 kello on 17:53 ---Mautoilija, onko se vaunun jättänyt se vanha kafi future? semmonen siellä ainakin kesällä seisoi.
--- Lainaus päättyy ---
En vaunumerkkejä tunne, eikä kiinnostanut idiootin vermeeseen tutustua. Niemisjärventieltä katsottuna viimeisellä paikalla oikealla.
--- Lainaus käyttäjältä: Aakku - 18.11.2022 kello on 18:10 ---Jäi mietityttää se "camping" alue. Näytti sellaiselta nuhruiselta hylätyltä paikalta. Onko siinä joskus ollut toimintaa?
--- Lainaus päättyy ---
Se on matkailuajoneuvoill e järjestetty parkkipaikka. Palveluja ei ole. Järven rannassa on kaivo. Jokin matkailyrittäjä oli hetken rahastamassa yöpymisestä, konkurssi tuli.
Nuhrisuus... Parkkipaikka metsän reunassa. Mitä kukanenkin näiltä odottaa. Gourmet ruokaa tai hierontapalvelua ei ole.
Arska:
Hesaan tieni vie, Pizza Huttiin
mike:
On siellä joskus sähkö paikkojakin ollut joita sai evokeskuksesta varattua.
Aakku:
--- Lainaus käyttäjältä: Mautoilija - 18.11.2022 kello on 19:19 ---Se on matkailuajoneuvoill e järjestetty parkkipaikka. Palveluja ei ole. Järven rannassa on kaivo. Jokin matkailyrittäjä oli hetken rahastamassa yöpymisestä, konkurssi tuli.
Nuhrisuus... Parkkipaikka metsän reunassa. Mitä kukanenkin näiltä odottaa. Gourmet ruokaa tai hierontapalvelua ei ole.
--- Lainaus päättyy ---
Tuli sellainen fiilis, että se on joku yksityinen kausipaikkajuttu...
En oikein tohtinut mennä tavallisella pakulla sinne, kun se ei taas ole mikään "matkailuauto". Hyvä tietää paikan luonne, kun seuraavan kerran sinne tulee piipahdettua. Hieman on vielä polkuja patikoimatta.
Mautoilija:
Ei siellä ole kukaan määrittelemässä käymäreissulla olevan ajoneuvon laatua. Murokuppiin kusevat käyttävät ajoneuvonsa säilytykseen.
Navigaatio
[0] Viestien etusivu
[#] Seuraava sivu
[*] Edellinen sivu
Siirry pois tekstitilasta