Karavaanarin keskustelut > Karavaanarin olohuone

Missä liikkuu karavaanari viikonloppuna.

<< < (1408/1814) > >>

mobileman:
Lähdettiin kottoo valumaan alaspäin. Topattiin randomilla yöksi Rautalammen Rämäkkä holidayssiin.
Kuolleita kaloja ei oo näkyny mutta lampaita näkkyy ikkunasta ja toiselta puolelta helkkarin komeat näkymät alas järvelle. Tässä samassa on ilmainen kotieläintarha, on lampaita, poro, laamoja, kaneja, vuohia, poneja, ankkaa, sorsaa, possua ja kanaa.
Aluemaksu 24e muistaakseni... sisälsi valosähkön ja henkilömaksut sekä rantasaunan käytön 45min per majoitusvuorokausi. Todella positiivinen yllätys tämä paikka Thumb

jermu:
Kotona auton ja talon välillä.

Se ois taas kesäturnee takana ja paluu arkeen edessä. 10.6 perinteisesti startattiin ja torstaina palattiin kotiin. Pärnua kauemmas ei ehditty. Aina se reissu tuntuu kesken loppuvan, vaikka ois kuinka pitkä.

mobileman:
Pikkusiirtymä Rautalammelta Naantaliin. Huomenna pitäs käydä morjenstamassa Muumeja.
Hankasalmen ja Jyväskylän välillä oli muutama muukin liikkeellä ;)

Naussi:
 Tänään Vuosaaresta Muugaan ja matka jatkuu alaspäin.

mobileman:
Sfc Sarapisto oli tämän yön parkki. Ihan ok paikka, ei valittamista. Hyvä sauna ja rauhallinen niinkuin yhdistyksen paikat yleensä Thumb

Ainut erikoisuus/miinus on käypäläiselle hieman erikoiset paikat; tavallaan sfc-paikoissa on jeesustarkkaa, että turvavälit täyttyyy ja on selkeesti merkityt paikat jotta on palokujat ja paikka täyttyy mahdollisimman täyteen muttei täällä, numerotolppia on kyllä, mutta ainut ohje mikä oli on että ajappahan siihen ihan sama mitenpäin kuhan on se 4m naapuriin, Tuossa vois olla sulle hyvä paikka (minun silmään siinä oli neljä paikkaa)

Tulin siihen tulokseen, että:
täällä ei ole ikinä täyttä tai sitten ei ole alueaktiivit paljoa muualla reissanneet. Pikkuisella suunnitelulla ja paikkojen selkeällä merkitsemisellä saataisiin yksiköt särmiin riveihin ja lisäpaikkoja helposti useita jos ei jopa kymmeniä. Nyt tilaa hukkuu mielivaltaisen pysäköinnin ja epäselvästi merkattujen paikkojen vuoksi useita.

Navigaatio

[0] Viestien etusivu

[#] Seuraava sivu

[*] Edellinen sivu

Vastaa

Siirry pois tekstitilasta
Mobile View