Tekniikkakeskustelut > Matkailuautot

Ostohousut jalassa - matkailuauto kuudelle

<< < (3/11) > >>

ihaa:
Tuo Frankia on yllättävän hyvillä varusteilla ikäisekseen, vaikuttaa että "harrastaja" on autoa myymässä...harrasta ja siis positiivisessa mielessä.

Joko:
Aika hankala yhtälö budjetin ja väkimäärän suhteen muttei kai mahdoton. Onnistuuko kosteusvaurio korjaukset? (Mitään ihmeellistä niissä ei ole jos yhtään pysyy puuntyöstö kalut käsissä ja ymmärtää kysyä neuvoa jos tarvitsee). Auto on tuolla budjetilla väkisinkin vanha, 90 luvulta varmaan joten myös melko todennäköistä että jonkinasteista kosteusvauriota löytyy jostain. Tosin kyllä liikenteessä näkee vanhaakin huippukuntoista kalustoa. Niitä ei vain niin kamalasti edes tule myyntiin.  Juuri lauantaina näin solikan integroidun 6700 auton ja se oli kirjaimellisesti kuin uusi,harmi kun ei tullut napattua kuvaa. Olen myös ollut siinä uskossa että nämä 80/90 luvun solikat ja kafit on kaikki purkukuntoisia mutta kyllä niitäkin vielä alueilla näkyy huippukuntoisina, myyntiin nettiin asti päätyy kyllä yleensä vain ne purkukuntoiset kun hyville puskaradio löytää kyllä ostajan.

pekkamal:
Muumuupapa kirjoitti asiaa.
Vanhemissa vähän ajetuissa hyviä ja tekniikka yksinkertaista. Korjaustaitoinen pitää kauan liikentessä ja voi tehdä helposti omia ratkaisuja.

Kilmari:
LMC, paras hinta-laatusuhde ja yleensä riittävästi paikkoja. Itsellä on 670 D vm2003 ja on kuusipaikkainen

Oulaa:
Jos on ostohousut jalassa niin laita huono takki päälle että hennot ryömiä tuon ikäisten autojen alle koputtelemaan pohjalevyä. Ja näkee sen ulkolaatikoiden pohjastakin kun raottaa lattiamattoa.
Moni on päältä komia ja esitellään kuivat nurkat päältä päin ja unohdetaan jotta pohjalevyn päällä se on koko hökötys.
Pintakosteusmittari saattaa näyttää hyvää lukemaa sisäpuolella ja vesi on ulkopellin ja eristeen välissä ja pelti irti kyljessä eristeestä .
On tosi huolellisesti tarkistettava tuon ikäiset autot että tietää mitä kaupassa saa mukana.
Yleensä aina jotakin mutta mitä .

Navigaatio

[0] Viestien etusivu

[#] Seuraava sivu

[*] Edellinen sivu

Vastaa

Siirry pois tekstitilasta
Mobile View