Matkailukeskustelut > SFC-alueet

Sexsjö

<< < (2/8) > >>

Ossi66:
Joko saunaranta oli uimakelpoinen?
Pari vuotta sitten oli ainakin uuden saunan kohdalla todella pahoja isoja kiviä. kauempana vasemmalla erinomainen uimaranta, mutta ei sinne viitsinyt saunasta lähteä.

Alan:
Kauempana oli uimaranta kyllä, suoraan saunasta en testannut. Sauna oli vissiin ihan uusi, olisiko tänä vuonna otettu käyttöön.

Ossi66:

--- Lainaus käyttäjältä: Alan - 21.08.2011     kello on 23:00 ---Kauempana oli uimaranta kyllä, suoraan saunasta en testannut. Sauna oli vissiin ihan uusi, olisiko tänä vuonna otettu käyttöön.

--- Lainaus päättyy ---
Uusi sauna oli ainakin jo -09 kesällä ;)

0yxxy0:
Saunassa oli 10v sitten mukava huomata että kaverit puhui ruotsia mutta kun kuulivat ensimmäisen suomalaisen sanan niin koko sauna muuttui suomen kieliseksi. Muutenkaan ei ollut moittimista tuosta alueesta mutta ei vaan oo tullut käytyä sen jälkeen.

Alan:

--- Lainaus käyttäjältä: Ossi66 - 22.08.2011     kello on 06:09 ---Uusi sauna oli ainakin jo -09 kesällä ;)

--- Lainaus päättyy ---

Ok. Olikohan sitten joku muu paikka tuliterää... oli vaan niin siistiä, että kaik näytto uudelta.

Sama havainto Ruotsin puhumisesta, kohteliaita olivat kovasti. Erilailla mukavaa väkeä kuin Alatalon savolaiset.

Navigaatio

[0] Viestien etusivu

[#] Seuraava sivu

[*] Edellinen sivu

Vastaa

Siirry pois tekstitilasta
Mobile View