Tekniikkakeskustelut > Projektit
vaunun kosteusremontti
MarkoA:
Tätä projektia on ollut mukava seurata. Tuskin olen ainoa joka lukee, vaikka kommentteja ei hirveästi ole tullut. Hyvä kun homma etenee ja hienoa, että oikein kuvien kanssa saadaan seurata mukana. Toivottavasti saadaan sitten jotain raporttia ensimmäisistä reissuista! Samaan malliin vaan ja tsemppiä loppusuoralle :)
mjo33400:
Tälläinen hyvä projekti ei kommentteja vaadi, seurataan mielenkiinnolla. Thumb
peranza89:
--- Lainaus käyttäjältä: MarkoA - 3.06.2017 kello on 19:19 ---Tätä projektia on ollut mukava seurata. Tuskin olen ainoa joka lukee, vaikka kommentteja ei hirveästi ole tullut. Hyvä kun homma etenee ja hienoa, että oikein kuvien kanssa saadaan seurata mukana. Toivottavasti saadaan sitten jotain raporttia ensimmäisistä reissuista! Samaan malliin vaan ja tsemppiä loppusuoralle :)
--- Lainaus päättyy ---
etenee se sillä se ostimmakin, tai no jopa sen erilaisuuden takia myöskin, näistä ei kauheasti juttua löydy. reissuista tulee varmasti raporttia kun sinne asti päästään. =)
peranza89:
--- Lainaus käyttäjältä: mjo33400 - 3.06.2017 kello on 19:31 ---Tälläinen hyvä projekti ei kommentteja vaadi, seurataan mielenkiinnolla. Thumb
--- Lainaus päättyy ---
kiitos =)
peranza89:
lattia alkas olemaan kunnossa.
teki mieli panna keskelle tukipuu myös niin sittempä laitoin.
alapuolen vaneri paikallan.
eristeet paikallansa.
pinta vaneri paikallaan.
siihempä se jäi tältä päivää, ja tosiaan en aio peräseinää käyttää pois kun vauriot reunapuissa kohtuu pienet, perä tehään sisältä käsin ja vielä repasen kattolevyä auki toiseltakin puolen että näkee minkämoista puuta siel on, sitten pitäs peräseinän reunapuitten jälkehen tehä se toinen pyöräkotelo ja tarkastaa kattoluukun alue ja käyttää kaikki loputkin listat irti ulkopuolelta ja panna butyyli massaa siihen malliin niitten alle ettei vesi tuu sisään enään mistään, vanhassa niin haittaa jos vähän massaa näkyykin =)
ja mitä tulee sisustuksen suhteen niin lattiaksi tulee laminaatti ja seinä pinnaksi tapetti. kestääkö laminaatti vaunu käutössä, sitä en tiedä mutta ainakin kokeilen ja vettä ei sisälle tule pääsemään edes kenkien mukana :D ja tämä laminaatti mitä on asunto rempan jäliltä yli 10 pakettia niin pitäs kestää kosteutta normaalia enempi, mene ja tiedä, aika näyttää sen kohtalon.
Navigaatio
[0] Viestien etusivu
[#] Seuraava sivu
[*] Edellinen sivu
Siirry pois tekstitilasta