Tekniikkakeskustelut > Katsastus
Ensimmäistä kertaa vaunua katsastamassa
Dorotea:
Raumalla maksoi bensa-auton määräaikaiskatsastu s 35€ ja päästömittaus 17€, siis yhteensä 52€. Paikka K1 katsastus. Vaunun määräaikaiskatsastu s maksoi 35€, paikka sama.
0yxxy0:
--- Lainaus käyttäjältä: Binja - 10.07.2011 kello on 22:45 ---Meillä on tämän eteläisen sijainnin vuoksi järkevää käydä katsastuksilla Oulun eteläisillä sekä Kempeleen asemilla, bensassa äkkiä häviää matkan. Soittelin läpi Lakeuden katsastuksen, Zatelliitin uuden aseman sekä Kaakkurin A-Katsastuksen ja hintahaarukka oli aiemmin mainitsemani. Toki voisin repiä vaikka Pudasjärvelle halvan hinnan toivossa, vaan kun se polttoainekin maksaa :)
--- Lainaus päättyy ---
Sama meillä mutta ennen piti käydä moottoritiellä nelosella huudattamassa kone lämpimäksi, nyt valmiiksi lämmin kun menee haapalehtoon. Ajaa sillä kympillä hyvän matkaa kun oma työhän tunnetusti ei maksa mitään. :)
Binja:
--- Lainaus käyttäjältä: Dorotea - 10.07.2011 kello on 22:51 ---Raumalla maksoi bensa-auton määräaikaiskatsastu s 35€ ja päästömittaus 17€, siis yhteensä 52€. Paikka K1 katsastus. Vaunun määräaikaiskatsastu s maksoi 35€, paikka sama.
--- Lainaus päättyy ---
Halpaa on teillä, ihan kateeksi käy! Täällä meilläpäin henkilöauton katsastus pakokaasumittauksin een maksaa piirun verran vaille 100 euroa ja juurikaan hintaeroja eri asemilla ei ole. Ja kun vuosittain kahdelle autolle, niin ei juurikaan naurata :(
Dorotea:
--- Lainaus käyttäjältä: Binja - 11.07.2011 kello on 23:33 ---Halpaa on teillä, ihan kateeksi käy! Täällä meilläpäin henkilöauton katsastus pakokaasumittauksin een maksaa piirun verran vaille 100 euroa ja juurikaan hintaeroja eri asemilla ei ole. Ja kun vuosittain kahdelle autolle, niin ei juurikaan naurata :(
--- Lainaus päättyy ---
Caravankortilla saa K1 asemilta alennuksen, jolloin hinta jää juuri tuohon mainitsemaani.
Jack796:
paljonko tuossa vetopäässä saa olla välystä??
Alusta on B&B Trailersin sigma MKII, ja vetopään jarrun akselilla on pystysuunnassa n.2-3mm välystä.
Tuo on alk.per. ollut Solifer Artic 45T -81, mutta kori oli 100% mätä joten peräkärry tulee..
Navigaatio
[0] Viestien etusivu
[#] Seuraava sivu
[*] Edellinen sivu
Siirry pois tekstitilasta