Tekniikkakeskustelut > Etuteltat ja markiisit

Fiamma caravanstore pussimarkiisi probleema

(1/2) > >>

Mjv16:
Vanhan articin omistavat tietää että kun telttalista ei ole seinällä vaan periaatteessa katon puolella. Tämä aiheutti ongelman pussimarkiisin kangasta tukevien keppien lukituksen kanssa. Kepeillä ei ole tarpeeksi tilaa venyä täyteen mittaansa vaunun seinää vasten, että lukittuvat. HANKALASTI kuvailtu mutta onko muilla kokemusta vastaavasta?

Petrooli:
Onnistuisiko lisäreikien poraaminen tukikeppeihin?

Mjv16:
Onnistuu kyllä. Mutta mietin jääkö jäysteet poraamamisesta kepin sisälle jumittamaan.

T-Cat:
Tämän tyylisellä kamppeella saa jäysteet pois, http://koneistus-tyokalut.fi/tuote/jaysteenpoistotyokalu/

Petrooli:

--- Lainaus käyttäjältä: Pek14 -  6.04.2017     kello on 08:49 ---Onnistuu kyllä. Mutta mietin jääkö jäysteet poraamamisesta kepin sisälle jumittamaan.

--- Lainaus päättyy ---

Motonetistä:

http://www.motonet.fi/fi/tuote/765145/Jaysteenpoistaja



Eiköhän ne alumiinin jäysteet lähde kun kerran tökkäät sisemmän putken isomman sisään. Ja jos ei lähde, niin ainakin moottorisahan teräketjuviilalla tai ruuvimeisselillä surraamalla lähtee.

Navigaatio

[0] Viestien etusivu

[#] Seuraava sivu

Vastaa

Siirry pois tekstitilasta
Mobile View