Karavaanarin keskustelut > Karavaanarin olohuone

Muutto asuntovaunuun tai autoon

<< < (83/100) > >>

vippe:
70km suunta...kuljetaan kahdella autolla ku niin eri aikatauout...Onneks i mun ei tarvii joka päivä mennä töihin ku mulla on pakkotyöllistetty ihana tyttö töissä .. mut isännän tarvii ajaa joka päivä... Saas nähdä mite menee kunhan jossain vaihees tulee jalkaan leikkaus..saattaa keppiekans hankalaa tääl..no se leikkas voi ol vaik vast syssyl..

Vaunuerakko:
Espanjalaista kevättä, kessää odotellessa :-*

https://www.youtube.com/watch?v=qPBO2L8yZWI

Ja sangen kotoisin sävelin!

Captainkidd:
Täällä Algarvessa käki kukkuu, ja kaikki värit jo luonnossa. Ollaan siinä suomalaista kesäkuun lopun tilanteessa nyt.

Vissiin minäkin voin jo sanoa itseäni ja vaimoa autoissa asujiksi. Hain Portugalilaisen "asumislisenssin" fiskaalitunnuksen, joten 7 kk täällä on vietetty jo 2 vuotta. Sen 4 kk Suomessaolon aikanakin tulee 1-2 kk yleensä pohjoisessa vietetyksi. Kyllä tää vaan on ihan nannaa, varsinkin kun voi tehdä osapäivähommia netissä.

Suomessa on käväistävä halpalennolla jonkun aikaa, että säilyy Kelaedut.

Täällä on nyt se paras puskaparkkiaika ollut jo toista kuukautta ja jatkuu viel yhden, sitten Suomeen.


Vaunuerakko:
Kapteeni koukulle, sinne Portusalin puolelle vaan tsemppiä Thumb

Niin,, ihan se on itestä kiinni, että miten tämän ainutlaatuisen elonsa ja olonsa sitten meistä kukin viettää.

ihaa:

--- Lainaus käyttäjältä: Captainkidd -  9.04.2014     kello on 11:49 ---Suomessa on käväistävä halpalennolla jonkun aikaa, että säilyy Kelaedut.

--- Lainaus päättyy ---

Rehellisyydestä täysi kymppi....

Navigaatio

[0] Viestien etusivu

[#] Seuraava sivu

[*] Edellinen sivu

Vastaa

Siirry pois tekstitilasta
Mobile View