Tekniikkakeskustelut > Matkailuvaunut

Vaunun sisäkatto siistiksi

<< < (2/2)

Petrooli:

--- Lainaus käyttäjältä: Camper - 18.03.2017     kello on 23:48 ---Kuvia kun olis. ;)

--- Lainaus päättyy ---

Tummentumat on sen verran laimeat, ettei näy valokuvissa. Ensimmäisenä pitänee kokeilla ihmesientä. Sillä saattaisi lähteä jo jonkin verran valkoisemmaksi. Kyselen tässä vaan hyviä ideoita ja vaihtoehtoja kattopinnoitteen uusimiselle jos pelkkä puhdistus ei ole riittävä. Emäntähän sen sitten päättää kiiltääkö katto pesun jälkeen tarpeeksi.  :)



--- Lainaus käyttäjältä: Tarvasjoki - 19.03.2017     kello on 08:18 ---Muinoin oli kostean tilan maalia jota käytettiin kylppärissä ja oli mattapintaista
   Nimi oli Lujapinta voisi sopia jos vielä saa en tiiä vois kysellä esim Tikkurilan sivuilta tai värikaupasta mikä maali sopii . ei mistään tavaratalosta ku ne ei siellä mitään  tiiä .

--- Lainaus päättyy ---

Niin minäkin arvelin että kostean tilan maali olisi  syytä olla, kun vaunu on talvet kylmillään.


--- Lainaus käyttäjältä: Hymer 654 - 19.03.2017     kello on 09:21 --- Oisko liimattava kylpyhuonetapetti hyvä ja siisti ratkaisu ?

--- Lainaus päättyy ---

Ei olisi mikään poissuljettu idea ollenkaan. Yksivärinen valkoinen tapetti voisi olla ihan siisti katossakin. Riittääkö liisteri vai pitäisikö liimata sprayliimalla?

Hymer B 654:
 Tapetin liimaukseen ehdottomasti sama siveltävä liima jota käytetään kylpyhuoneenkin seinässä,sehän on kosteuden kestävää rakennusliimaa.Miel estäni vanhemmissa vaunuissa missä on kovapintainen katto,niin niiden pinnassa on ko. tapetti.

Navigaatio

[0] Viestien etusivu

[*] Edellinen sivu

Vastaa

Siirry pois tekstitilasta
Mobile View