Tekniikkakeskustelut > Kori ja alusta
Hobby vai Adria?
Vesa:
Itellä 10v kokemus adria 563 pt 2002, ei murheita ja 2v kokemus dethleffs 740 tk 2009, ei murheita. Asia sisustassa mihin kiinnittäisin huomiota on istuin tyynyjen jämäkkyys sekä sänkyjen patjat. Näyttää uusissä olevan aika suuria eroja. Mitä messuilla on tullut kokeiltua. Äkkiä katsottuna istuinryhmä näyttää ihan ok:tä, mutta on niin pehmeästä vaahtomuovista tehty, että ei paljoa tue. Kerrossänkyjen koko kannattaa myös testata, aikuisen pitää mahtua alasänkyyn. Sitten kun lapset on isompia jää pienimmät kerrossängyt pieniksi.
HiTec:
--- Lainaus käyttäjältä: Vesa - 15.03.2017 kello on 18:46 ---Kerrossänkyjen koko kannattaa myös testata, aikuisen pitää mahtua alasänkyyn. Sitten kun lapset on isompia jää pienimmät kerrossängyt pieniksi.
--- Lainaus päättyy ---
Meilläkin tuossa 230 leveässä vaunussa on kaikki pedit poikittain, seinästä seinään, aina valmiina = mahtuu meikäläinenkin koijaamaan muutenkin kuin sikiöasennossa ilman pedin rakentamista. Ainoa että tuon krs.sängyn yläpedille ei ole asiaa, sillä kun on 80kg painorajoitus ;D
MarkoA:
--- Lainaus käyttäjältä: HiTec - 15.03.2017 kello on 20:13 ---Meilläkin tuossa 230 leveässä vaunussa on kaikki pedit poikittain, seinästä seinään, aina valmiina = mahtuu meikäläinenkin koijaamaan muutenkin kuin sikiöasennossa ilman pedin rakentamista. Ainoa että tuon krs.sängyn yläpedille ei ole asiaa, sillä kun on 80kg painorajoitus ;D
--- Lainaus päättyy ---
Tuota olen useun pähkäillyt, että tuskin isoja vahvistuksia tarvitsisi jotta kestäisi tarvittaessa enemmän. On ne niin rimpulasti kiinni ja muutenkin heiveröiset nuo kerrossängyt. Mutta jos lisärimaa ja pari uutta pystytukea askartelee niin eiköhän niissä painavampikin nuku.
tsahkali:
--- Lainaus käyttäjältä: Ossi66 - 15.03.2017 kello on 12:36 ---Tuo vedenlämmitysasia ei liity mitenkään tiettyyn vaunumerkkiin, vaan on Trumaticin ominaisuus.
--- Lainaus päättyy ---
--- Lainaus käyttäjältä: HiTec - 15.03.2017 kello on 13:11 ---Sehän on tuo Trumaticin Therme tälläinen varaaja joka lämmitetään sillä Trumaticin puhaltamalla lämpimälllä ilmalla.
--- Lainaus päättyy ---
Siis pientä tarkkuutta, se EI siis ole Truman ominaisuus, vaan kai jokunen tuollainen kummajainenkin on olemassa....
MarkoA:
Edellä kerrottu vaunu muuten Camper 450 FL. Vuosimallia en tiedä, mutta käyttöönotto 2015 loppuvuonna.
Navigaatio
[0] Viestien etusivu
[#] Seuraava sivu
[*] Edellinen sivu
Siirry pois tekstitilasta