Tekniikkakeskustelut > Etuteltat ja markiisit
Pussimarkiisi
K.E.V:
--- Lainaus käyttäjältä: Bavaria - 5.02.2017 kello on 12:05 ---Et sinä sitä seinällä kumminkaan koko ajan pidä, niin ostat sopivan pätkän viemäriputkea jossa voi sitä säilyttää.
Ja siinä sitä voi kuljetellakkin.
--- Lainaus päättyy ---
No, talveksi tuon voi nostaa kulkimen vasemmalle seinälle "säilöön" ;)
99:
--- Lainaus käyttäjältä: kimi - 4.02.2017 kello on 13:03 ---Täällä oli juttua kun joku rakensi katolle pitkän telineen tuollaisen kuljettamista varten.
--- Lainaus päättyy ---
Itse kuljetin vastaavan (eli neljämetrisen) Helsingistä tammisaareen ihan vain kiinnitettynä muutamalla nippusiteellä kattokaiteeseen. Ja ilman ongelmia.
K.E.V:
Onkos noita olemassa erilaisia reunanauhaltaan ? Kerran ostin etukatoksen mikä oli ollut Hobbyssa missä "makkaramöykkylistat" katon ja seinän rajalla. Siinä oli ura erikokoinen kuin normaalissa. Jouduin vaihdattamaan reunanauhan katokseen ennen kuin se pysyi normiurassa. Eli Hobbyssa ollut oli liian pienihalkaisijaisel la reunanauhalla.
88k5:
--- Lainaus käyttäjältä: K.E.V - 5.02.2017 kello on 11:31 ---Oliko tuo tarjous ;)
--- Lainaus päättyy ---
Kyllä täältä löytyy. ;)
HC:sta 12km maallepäin.. soittele, jos tarttet.
K.E.V:
--- Lainaus käyttäjältä: 88k5 - 5.02.2017 kello on 13:24 ---Kyllä täältä löytyy. ;)
HC:sta 12km maallepäin.. soittele, jos tarttet.
--- Lainaus päättyy ---
Ok
Navigaatio
[0] Viestien etusivu
[#] Seuraava sivu
[*] Edellinen sivu
Siirry pois tekstitilasta