Matkailukeskustelut > Matkailu kotimaassa
Suomalaisia karttapalveluja
Jgahpir:
--- Lainaus käyttäjältä: tsahkali - 4.12.2016 kello on 10:52 ---Tuosa http://www.mapant.fi/ kartassa näkyy harmaita laatikoita.
Onko se oikeasti vajaa?
--- Lainaus päättyy ---
Me liikutaan nyt harmaalla alueella, tarkkana pitää olla ;)
Käyttöliittymässä on kyllä yritystä, kauniisti siirtyy karttatasosta ja tarkkuudesta toiseen, ei hypi.
Tämä 10€ / kesä, ja raha tulee meille, jotka on tämä koko kartoitus aikainsaatossa kustannettu.
https://www.karttaselain.fi
joo o:
--- Lainaus käyttäjältä: tsahkali - 4.12.2016 kello on 10:50 ---Ja tässä 'Suomen paras'. ;D
http://kartat.hylly.org/
--- Lainaus päättyy ---
Omistan Garmin GPSMAP 62 laitteen. Mitenkähän sinne ladataan kartta ylläolevasta linkistä?
tsahkali:
--- Lainaus käyttäjältä: joo o - 4.12.2016 kello on 11:21 ---Omistan Garmin GPSMAP 62 laitteen. Mitenkähän sinne ladataan kartta ylläolevasta linkistä?
--- Lainaus päättyy ---
Otan sen .img tiedoston ja laitat Garminin /garmin hakemistoon.
Siinä tiedoston kohdalla on se ohjekin.
Wiki:
Olen vuosikausia käyttänyt maastokartat sovellusta, hyvä karttapohja ja mahdollisuus tallentaa paikkoja ja reittejä. Mulla on puhelimessa monia ohjelmalla tallennettuja pyöräilyreittejä ja muutamia muista laitteista ladattuja reittejä.
Tykkään. Thumb
Olen myös tuolta kartat/hylly orgista ladannut garminin autonavigaattoriin maastokartan tiekartan rinnalle. Toimi hyvin garminissa.
LMC-91:
--- Lainaus käyttäjältä: Wiki - 4.12.2016 kello on 18:43 ---
Olen myös tuolta kartat/hylly orgista ladannut garminin autonavigaattoriin maastokartan tiekartan rinnalle. Toimi hyvin garminissa.
--- Lainaus päättyy ---
Siellähän lukee selvästi:HUOM! Aineistoa ei saa käyttää navigointitarkoituk siin! ;)
Navigaatio
[0] Viestien etusivu
[#] Seuraava sivu
[*] Edellinen sivu
Siirry pois tekstitilasta