Karavaanarin keskustelut > Karavaanarin olohuone

Viking Line boikottiin, uusin alus tilattiin Kiinasta

<< < (14/37) > >>

eura665:

--- Lainaus käyttäjältä: kimi - 24.11.2016     kello on 20:29 ---Minäkin olen eräitä asioita laivoissa tehnyt, jopa Turussa

--- Lainaus päättyy ---
Niin minäkin ja  molemmissa, sekä ylä että alapunkassa.

T-Cat:

--- Lainaus käyttäjältä: eura665 - 24.11.2016     kello on 21:16 ---Niin minäkin ja  molemmissa, sekä ylä että alapunkassa.

--- Lainaus päättyy ---

Ryypättyäkin on tullut ja ylensyötyä.

volvo:
tässä kun on puhuttu, mistä tilataan, kuka tekee, mitä tekee missäkin. tuli vaan mieleen finnjet http://www.iltasanomat.fi/taloussanomat/art-2000001633533.html se oli kova laite monessa mielessä 8)

88k5:

--- Lainaus käyttäjältä: kara vaan - 24.11.2016     kello on 19:57 ---
Vedessä lentävät lentokoneet oli kaupasta loppu.

Vai kutsutaanko niitä sukellusveneiksi?

--- Lainaus päättyy ---

Se on nimeltään maaefektialus - hassu lentokoneen tapainen veneeksi luokiteltu, jolla liidellään vetten yllä. Kato Vaik Guugelist  :laugh:

Pataruskien Kaspianmeren divisioonien oli tarkoitus äkkiä valloittaa roudaten raskasta kalustoa noilla.. 60..70-luvulla

trapper:
Miks pitää laittaa boikottiin,totuushan on et nää baatit suomessa tekee venäläiset,virolaiset,puolalaiset,latvialaiset,italiaanot yms,tämä ryhmä on suurin osa esim Turun telakalla,ei siellä paljon suomalaisia näy ,suurinosa ulkomaan halpatyövoimaa,alihankkijoillakin suurinosa ulkomaan työvoimaa,toisin olis jos käytettäis suomalaista työvoimaa mutta kun ei,ni ian sama menikö tilaus kiinaan

Navigaatio

[0] Viestien etusivu

[#] Seuraava sivu

[*] Edellinen sivu

Siirry pois tekstitilasta
Mobile View