Karavaanarin keskustelut > Karavaanarin olohuone

Viking Line boikottiin, uusin alus tilattiin Kiinasta

<< < (23/37) > >>

Raksaus:
Ettei nyt olisihieman someraivon kanssa mopo karannut käsistä. Ihan samalla tavalla takuu varmasti Viking Linekin on toiminut. Ostavat sieltä mistä saavat mitä tarvitsevat, millä aikataululla tarvitsevat ja hintaan joka on kilpailukykyinen. Mittakaava on toki eri mutta samasta asiasta on kyse. Ja joskus se että on tullut ehkä lähdettyä porukan mukana raivostumaan vaikka ehkä asia ei niin vakava ollutkaan on vaikea tunnustaa.

Itse käytän Viikkaria edelleen kun tarpeet ja hinta kohtaavat. Keväällä päivä tukholmasta risteily Helsingistä meni Siljalla. Olivat ilmeisesti ainakin lasten leikkitilat remontoineet. Oli aivan eri planeetalta joten ensi kerrallakin jos lompakko antaa myöden suosin tuolla reitillä Siljaa.

Oulaa:
Eikö sole jo moneen kertaan vatvottu että kauppana on nykysin koko maailma ja vastuu on ostajalla.
Kaukokaupassa on vain tavaran laatu vaikea todeta ostettaessa . Mielestäni yllättävän hyvin nettikauppiaiden kuvaukset pitää paikkansa.
Toisaalta "USEASTI" kalliimman laatutuotteen ostaminen kotimaasta on paskapuhetta , se on vain hinnoiteltu kalliimmaksi ,pakattu näyttävästi että tuottoa tulisi tarvittava määrä vähintään.
Mikä muuten selittää nämä ylettömät bäkfiidei hinnat kuin että ohjevähittäismyynti hinta on pilvissä ja mielikuvituksen tuotetta.
Eli samoin minä ,ostan sieltä mistä ilmeisesti halvimmalla saa.
Ihan 100% ostoista ei ole onnistunut mutta 96% kyllä.
Vaatteita ,viinaa ja lääkkeitä en ole vielä rohjennut ulukomailta tilata :-[

Turhan Höpöttäjä:

--- Lainaus käyttäjältä: Raksaus - 26.11.2016     kello on 10:16 ---Ettei nyt olisihieman someraivon kanssa mopo karannut käsistä. Ihan samalla tavalla takuu varmasti Viking Linekin on toiminut. Ostavat sieltä mistä saavat mitä tarvitsevat, millä aikataululla tarvitsevat ja hintaan joka on kilpailukykyinen. Mittakaava on toki eri mutta samasta asiasta on kyse. Ja joskus se että on tullut ehkä lähdettyä porukan mukana raivostumaan vaikka ehkä asia ei niin vakava ollutkaan on vaikea tunnustaa.


--- Lainaus päättyy ---

No niin. Loppuihan se Viking Linen morkkaus, kun kalikka alkoi useamman nilkkaan kapsamaan.  ;D

K.E.V:
Keneltä loppui keneltä ei, katselee tuloksia niin mielipiteitä on muillakin. Niin makaa kuin petaa....
Ostakaa vain kaikki ulkomailta, tarina jatkuu
https://karavaanari.org/index.php/topic,17977.msg348611/topicseen.html#new

tsahkali:

--- Lainaus käyttäjältä: K.E.V - 26.11.2016     kello on 12:31 ---Keneltä loppui keneltä ei, katselee tuloksia niin mielipiteitä on muillakin. Niin makaa kuin petaa....
Ostakaa vain kaikki ulkomailta, tarina jatkuu
https://karavaanari.org/index.php/topic,17977.msg348611/topicseen.html#new

--- Lainaus päättyy ---

Jos ostan  kiinalaisen tuotteen Suomesta, niin miten se pelastaa maailman?
Latin latia se ei paranna kansantaloutta.

Navigaatio

[0] Viestien etusivu

[#] Seuraava sivu

[*] Edellinen sivu

Siirry pois tekstitilasta
Mobile View