Tekniikkakeskustelut > Etuteltat ja markiisit

Lumenpudotin etuteltan kattoa varten

<< < (6/6)

Haapaniemen Paroni:

--- Lainaus käyttäjältä: Arla -  2.11.2016     kello on 18:46 ---
Lantakola on siitä hyvä vekotin, että sillä voi sekä työntää että vetää lunta. Kun siihen laittaa sopivan lasikuituvarren, sitä voi käsitellä yhdelläkin kädellä tarvittaessa, kun ei paina paljonkaan.

--- Lainaus päättyy ---
Ei toikaan tuntunut painavan mitään.

K.E.V:

--- Lainaus käyttäjältä: Tikkakosken Diplomaatti -  2.11.2016     kello on 16:53 ---K.E.V. Mikä niistä hajoaa? Vois vaikka tuunata ;)

--- Lainaus päättyy ---
Se muoviosa halkeaa kappaleiksi. Muovi , pakkanen ja mekaaninen osuma. 3 elementtiä.

Haapaniemen Paroni:

--- Lainaus käyttäjältä: K.E.V -  2.11.2016     kello on 19:13 ---Se muoviosa halkeaa kappaleiksi. Muovi , pakkanen ja mekaaninen osuma. 3 elementtiä.

--- Lainaus päättyy ---
Kiitos Thumb

Humoristi:
Itellä kestänyt jo kolmevuotta ja ollu ahkerassa käytössä  :)
Talon, tallin, liiterin ja vaununkaton tyhjennän sillä.
Mutta tosi on mitä K.E.V sanoo että hajota voi mekaanisesta iskusta. Harvempi muovi pakkasesta tykkää  ;D
Mutta luulis TD käytössä kestävän ja jos ei kestä niin hakee uuden. Itellä halpa-hallista ostettu mutta taitaa olla sama p*ska eri paketissa   ;D mutta hintasta on hankkinut

88k5:
Joka talvinen aihe  :D
tää insinöörityöntaiden äyte vaan kestää  ;D :laugh:
https://karavaanari.org/index.php/topic,9251.msg169655.html#msg169655

Navigaatio

[0] Viestien etusivu

[*] Edellinen sivu

Vastaa

Siirry pois tekstitilasta
Mobile View