Tekniikkakeskustelut > 12 voltin järjestelmä
EBL 99 ohjauspaneelista
jus66si:
Kiitos mjo33400. Thumb Mittari pelaa taas kuten pitää. Joskus simppelein keino on toimivin keino. Ei vain aina heti ensten tule mieleen. :)
Wetkalainen:
Onko mahdollista kytkeä aurinkopanelit ELB 99 laitteeseen?
tsahkali:
--- Lainaus käyttäjältä: Wetkalainen - 27.04.2017 kello on 12:53 --- Onko mahdollista kytkeä aurinkopanelit ELB 99 laitteeseen?
--- Lainaus päättyy ---
Onhan siellä liitäntäpaikka. Säätimen tarviit kuitenkin.
Jatapi:
Moro,
Siihen käynee tämä liitin: http://www.vekoy.com/product_info.php?products_id=17430
ja kontakti: http://www.vekoy.com/product_info.php?products_id=17427&language=fi
Itse tilasin tuon liittimen, mutta en ole vielä kokeillut onko käypänen. Itsellä on myös panelin ja säätimen asennus edessä ebl 99:iin kunhan sää lämpenee. Napaisuus löytyy ohjeesta löytyvästä kaaviosta sivulta 13: http://ourbumble.com/wp-content/uploads/2016/01/Electrobloc-EBL99K.pdf
Jarkko
Alan:
--- Lainaus käyttäjältä: Wetkalainen - 27.04.2017 kello on 12:53 --- Onko mahdollista kytkeä aurinkopanelit ELB 99 laitteeseen?
--- Lainaus päättyy ---
Juuri kaivelin kuvaa, kun olen lähdössä akkukauppaan. Tuossa näkyy omani. Ahdasta on Transitin penkkien alla.
Motorcraftin 80Ah tilalle sopii Varta 85Ah, 315x175x175. Mitat ja rakenne identtiset verrattuna Bosch S5 85Ah.
Säädin on tuossa EBL:n jälkeen.
Navigaatio
[0] Viestien etusivu
[#] Seuraava sivu
[*] Edellinen sivu
Siirry pois tekstitilasta