Tekniikkakeskustelut > Matkailuautot

Apua ensimmäisen matkailuauton ostoon

<< < (17/18) > >>

Tsiisus:



Alkovissa on tommonen naru, voittoa ei tullut kun siitä vetäisin. Mikä se on?

edit. Kappas, kuva kääntyy väärinpäin täällä....

Haapaniemen Paroni:

--- Lainaus käyttäjältä: Laaga - 24.10.2016     kello on 16:47 ---Laitan aina tyhjennyksen ja huuhtelun jälkeen lorauksen vettä kasettiin ja sitten http://www.motonet.fi/fi/tuote/603002/Thetford-Kem-Sachets-WC-kemikaali-annospussit pussi kasettiin. Nämä pussit ovat tosikäteviä ja helppo käyttää myös talvella.

--- Lainaus päättyy ---
Suosittelen kanssa pusseja Thumb Meillä WC käytössä kesät talvet,eikä mitään ongelmia.

Laaga:

--- Lainaus käyttäjältä: Tsiisus - 24.10.2016     kello on 16:54 ---Just ostin sen 1litran pullon wc kemikaalia sieltä, enpä hokannut tuommoisia  :o
Pullossa on ohje 1dl kemikaalia 5 litraa vettä kohti. Jos siis otan vessan käyttöön niin pitääkö mun laittaa noin paljon vetta valmiiksi kasettiin?

--- Lainaus päättyy ---
Tuo sekoitussuhde tarkoittaa kasettiin henkilöiden sisältä tulevaa nestettä. Kasetin tilavuus määrittää kemikaalinmäärän.
Tuossa kuvassa on ilmaputkessa oleva auki kiinni venttiili, säädetään ilmanvirtausta.

ihaa:

--- Lainaus käyttäjältä: Tsiisus - 24.10.2016     kello on 16:56 ---(Kuva piiloitettu, klikkaa tätä niin näet kuvan.)

Alkovissa on tommonen naru, voittoa ei tullut kun siitä vetäisin. Mikä se on?

--- Lainaus päättyy ---

Alkovin lämmitys ?

kimi:

--- Lainaus käyttäjältä: ihaa - 24.10.2016     kello on 17:18 ---Alkovin lämmitys ?

--- Lainaus päättyy ---

Joo
Ilmavirran katkaisu tuossa putkessa

Navigaatio

[0] Viestien etusivu

[#] Seuraava sivu

[*] Edellinen sivu

Vastaa

Siirry pois tekstitilasta
Mobile View