Tekniikkakeskustelut > 230 voltin järjestelmä

Akun lataus leirintäalueella

<< < (2/4) > >>

smy:
Tuohan on sama adapteri kuin ekassa kuvassakin vaan eri muodossa.

Molemmat yhtä kiellettyjä tai sallittuja.

Ostin ekan kuvan mukaisen adapterin Norjasta Clas Ohlsonilta kun en suomessa missään nähnyt.

Joskus käytän tuota kun on uksi sopiva 5m johto missä se riittää. Jos tartten pitempää niin siinä on sitten sopivat päät mutta ei viitsi levittää aina tuota pidempää jos ei tartte.

Turhan Höpöttäjä:

--- Lainaus käyttäjältä: relluttelija - 25.09.2016     kello on 20:03 ---Tuossa "kelvollinen" adapteri.
http://www.motonet.fi/fi/tuote/384055/Karavaanarisovitin-CEE-Schuko

--- Lainaus päättyy ---

Tuon adapterin avulla olen paistanut nisua kulkimen ulkopuolella liiterin uunilla.  :D

seppoko:

--- Lainaus käyttäjältä: vette80 - 25.09.2016     kello on 20:11 ---Jos tuo kuvan adapteri "kelpaa" niin silläpä se on kaikkein helpointa tehdä.

Kiitoksia.

--- Lainaus päättyy ---

Siis ei tuollakaan. Vaan jos sulla on vaunun puoleinen pää ok. niin miksi et laittaisi kaapelisi shukon tilalle sinistä CEE-urosta ja sen kaveriksi oikea adapteri shuko rasiaa varten.

Tuossa ns. sallittu: http://www.vapaa-aika.com/epages/vapaa-aika.sf/fi_FI/?ObjectPath=/Shops/2015091804/Products/2142880

vette80:
Vaunussa ei siis ole liitäntäpistoketta ollenkaan.
Deluxe - mallissa olisi ollut.
Ainoastaan autoon menevä "jatkuvan virran" piuha.
Itselläni on 7-napainen pistoke autossa, joten en saa virtaa auton kautta tulemaan.

Joten pitää nyt tuumia, miten olisi järkevintä.

Tuollainen boksi löytyy pohjasta (Numero 9 jatkuva virta):


seppoko:
Tuolta löytyy CEE-läpivientikoteloita:

http://www.vapaa-aika.com/epages/vapaa-aika.sf/fi_FI/?ObjectPath=/Shops/2015091804/Categories/Saehkoe/Saehkoetarvikkeet_230_V/Seinaelaepiviennit__Sulakkeet

Navigaatio

[0] Viestien etusivu

[#] Seuraava sivu

[*] Edellinen sivu

Vastaa

Siirry pois tekstitilasta
Mobile View