Karavaanarin keskustelut > Karavaanarin olohuone
Off topic -viestejä asiaketjuista
HiTec:
--- Lainaus käyttäjältä: mike - 21.11.2016 kello on 15:19 ---Täällä AEG lavamat 551 yli 20 vuotias
--- Lainaus päättyy ---
Niin siis Electroluxhan omistaa nykyisin tuon AEG-tuotemerkin, ohessa kuva tuosta meidän wanhan koneen naamataulusta ::)
Pefletti 750:
--- Lainaus käyttäjältä: HiTec - 21.11.2016 kello on 16:00 ---Niin siis Electroluxhan omistaa nykyisin tuon AEG-tuotemerkin, ohessa kuva tuosta meidän wanhan koneen naamataulusta ::)
--- Lainaus päättyy ---
Electroluxin tuotemerkkejä ovat muun muassa Electrolux, Elektro-Helios, Eureka, AEG, Frigidaire, Husqvarna, Rosenlew, Volta ja Zanussi. Ja kaikki pääsääntöisesti per/ceestä kestoltaan nykypäivänä Thumbd
Tiedän tasantarkkaan yli 20 vuotta kodinkoneita myyneenä mitä ne on, ja yksikään apparaatti ei tule mun kynnyksen yli 8)
K.E.V:
--- Lainaus käyttäjältä: Pefletti 750 - 21.11.2016 kello on 16:16 ---Electroluxin tuotemerkkejä ovat muun muassa Electrolux, Elektro-Helios, Eureka, AEG, Frigidaire, Husqvarna, Rosenlew, Volta ja Zanussi. Ja kaikki pääsääntöisesti per/ceestä kestoltaan nykypäivänä Thumbd
Tiedän tasantarkkaan yli 20 vuotta kodinkoneita myyneenä mitä ne on, ja yksikään apparaatti ei tule mun kynnyksen yli 8)
--- Lainaus päättyy ---
Tyttärellä 10v ollut AEG:n pesukone ja kuivausrumpu. Ei vielä tähän mennessä hajonneet vaikka lapsiperheessä käyttöä niillä on.
Muuten ei havaintoa noista nykymalleista.
jus66si:
Pyykkikoneista meillä on ollu tasan kaksi konemerkkiä. Eka oli Wihrlpool joka kesti varmaan sen kymmenen vuotta sitten joku hajos, en muista mikä ja nyt on käytössä LG käy ja pelittää. Muita koneita ei meillä 20 vuoden yhdessäolon aikana vielä ole ollut pyykkikoneina. Eka astianpesukone oli naapurilta saatu wanha Helkama, joka pitkin hampain piti viedä romuun kun ei saanut uutta tiivistettä luukkuun mistään.Oli pirun hyvä kone ja simppeli. Tilalle tuli helvetin Candy missä tehdasvian vuoksi ohjelmapaneeli roihahti liekkeihin kesken käytön.Elikkäs sytty palamaan. Takuuseen saatiin uus. Se lojuu vinnillä, kun ei oikein luotettu merkkiin enää. Ostettiin electrolux joka on ollut ihan hyvä. Imureista ehdottomasti paras ja pitkäikäisin oli tumman sininen Philips. Dyson merkkinen helvetinkone oli jokusen vuoden kunnes pamahti. Nyt on ollut sitten Electrolux edullisemman pään laite. Letku jäi kerran käteen (katkesi), ei muuta vikaa. Kahven keitin on Moccamaster. Ehdottomasti kestävin ollut ja kahvit on kelvanneet. Ja meillä näitä vehkeitä käytetään siis joka päivä paitsi Sunnuntaina moccamasteri porisee sillonkin.. Eikä tää viimene kommentti ole vitsi. :-X :)
HiTec:
--- Lainaus käyttäjältä: Pefletti 750 - 21.11.2016 kello on 16:16 ---Electroluxin tuotemerkkejä ovat muun muassa ... Husqvarna, Rosenlew, Volta ja Zanussi.
--- Lainaus päättyy ---
Nuo listan vimoset kyllä pikkasen yllätti jo minuakin :-[
Navigaatio
[0] Viestien etusivu
[#] Seuraava sivu
[*] Edellinen sivu
Siirry pois tekstitilasta