Karavaanarin keskustelut > Karavaanarin olohuone

Off topic -viestejä asiaketjuista

<< < (9/184) > >>

K.E.V:
En käy liiterissä kuin aseella uhaten.

volvo:

--- Lainaus käyttäjältä: K.E.V - 18.11.2016     kello on 21:29 ---En käy liiterissä kuin aseella uhaten.

--- Lainaus päättyy ---
matkailu avartaa. mutta silti niin suvaitsematon. :D :D käyt kumminkin reissuillasi vähän valtavirrasta poikeavissa paikoissa ja kerrot kuinka halpaa siellä on. ihmettelen sinun ajatus mailmaa, suomessa ei voi käyädä liiterissä, mutta mailmalla voi käydä. nyt olet kertonut menosta viroon, oletan että  ostat polttoaineet suomesta ja et tuo mitään verovapaataata tuliaisia suomeen. tietenkin ruoka tarvikeet pitää myös ostaa suomesta.

Mjerica:

--- Lainaus käyttäjältä: volvo - 18.11.2016     kello on 22:01 --- ihmettelen sinun ajatus mailmaa (maailmaa..?), suomessa ei voi käyädä liiterissä,
--- Lainaus päättyy ---
Ajatushan on täysin johdonmukainen. Luepa tarkasti, itse asiasta kuultuna hän nyt
kertoo käyvänsä liiterissä "aseella uhaten".
Arveluttavaahan tuollainen "asiointi" toki on, sille löytyy rikoslaissa useampi
nimikekin. Tämä on syytä huomata jos joku orgilainen myöhemmässä lausunnossaan
kertoo siitä ei mitään tietävänsä.

   Kuitenkin, ellei aiemmasta tässä ketjussa kirjoitetusta muuta johdu, tulen
jatkamaan perusautoa halvemman vetoauton hankkimista.

K.E.V:

--- Lainaus käyttäjältä: volvo - 18.11.2016     kello on 22:01 ---matkailu avartaa. mutta silti niin suvaitsematon. :D :D käyt kumminkin reissuillasi vähän valtavirrasta poikeavissa paikoissa ja kerrot kuinka halpaa siellä on.

--- Lainaus päättyy ---
Tuo halpuuden etsiminen ja kertominen ei ole merkittävä osa reissuissani. Vaan nähtävyyksien , eri kansojen ja maiden näkeminen. Aika iso-osa euroopan Unesco suojelukohteista tullut nähtyä. Sillehän ei voi mitään mikäli jokin kohdemaa on halvempi kuin Suomi. Se tulee mukana joihinkin maihin mennessä. Osa käymistäni on kyllä ollut Suomen hintatasoa ja ylikin.
En käy suomessa, myöskään macDonaldsissa ja vastaavissa , halpaa edullista syötävää ja omien makujeni mukaista saa muualtakin kuin Liiteristä, valitan ::)

tsahkali:

--- Lainaus käyttäjältä: K.E.V - 18.11.2016     kello on 21:29 ---En käy liiterissä kuin aseella uhaten.

--- Lainaus päättyy ---

Liiterissä on muuten hyvää vehnäolutta....

Navigaatio

[0] Viestien etusivu

[#] Seuraava sivu

[*] Edellinen sivu

Vastaa

Siirry pois tekstitilasta
Mobile View