Tekniikkakeskustelut > Vetoautot
Volvon huolto
Ossi66:
Löytyykös jostain Volvon huolto-ohjelma. Tietäs mitä on tehty merkkiliikkeen määräaikaisen tai vuosihuolloissa. Ja kuuluuko laatikon öljynvaihto huolto-ohjelmaan.
K.E.V:
https://ibb.co/GkBk6Tf
https://ibb.co/QQNCcbb
vaihdelaatikon öljynvaihto ei kuulu, muistaakseni (i.m.h.o) ei myöskään voimansiirron öljyt, suosittelen vaihtamaan haldexin suodattimen ja öljyt, sekä kulmavaiheen öljyt
mattikoo:
--- Lainaus käyttäjältä: Ossi66 - 17.12.2020 kello on 20:05 ---kuuluuko laatikon öljynvaihto huolto-ohjelmaan.
--- Lainaus päättyy ---
Laatikon öljyt taitaa kuulua vain taksi-käytössä olevien autojen huolto-ohjelmaan 80tkm välein.
Yksityiskäytössä öljyt kestää laatikon koko elinajan. ;D
Itse olen vaihdattanut öljyt aina 60-70tkm välein. Ei ole iso kustannus versus laatikon uudistus.
Aakku:
--- Lainaus käyttäjältä: mattikoo - 17.12.2020 kello on 21:33 ---Laatikon öljyt taitaa kuulua vain taksi-käytössä olevien autojen huolto-ohjelmaan 80tkm välein.
Yksityiskäytössä öljyt kestää laatikon koko elinajan. ;D
Itse olen vaihdattanut öljyt aina 60-70tkm välein. Ei ole iso kustannus versus laatikon uudistus.
--- Lainaus päättyy ---
Niinhän se laatikko kestääkin koko eliniän...
Vähän niinkuin Juicen sanoin. "Maksasi kestää koko elämän"
Oulaa:
Ruotttin Poijat on merkinnyt vexloda öljebyte noin 60000 km välein kun taksissahan tämä Pirssi on ollut.
Navigaatio
[0] Viestien etusivu
[#] Seuraava sivu
[*] Edellinen sivu
Siirry pois tekstitilasta