Tekniikkakeskustelut > Vetoautot
Volvon huolto
pamaus:
--- Lainaus käyttäjältä: SilSam - 30.12.2016 kello on 07:25 ---Viitsiskö pamaus tai joku muu mitata paljonko on etäisyys eturenkaan navan keskipisteestä lokasuojan kaaren korkeimpaan kohtaan vakiojousilla v70 mk2:saa. Miksei samalla takapääkin.
Mulla nyt edessä 390 mm ja takana 400 mm.
--- Lainaus päättyy ---
Mittasin, siis v70 mk2 facelift, alkuperäiset jouset, mitat edessä 370 mm ja takana 380 mm.
Haapaniemen Paroni:
Joutu tekemään Volvoon huollon,elikkä lisäämään lasinpesu nestettä :D
Jepukka:
Tulipa hankittua Kiinasta Volvon Vida kaapeli. Nyt pääsee säätään vaikka penkinlämmittimen lämpötiloja omalle kannikalle sopivaksi Thumb
Lukee myös kaikki Volvon tietokoneet.
tsahkali:
--- Lainaus käyttäjältä: Jepukka - 17.02.2017 kello on 19:41 ---Tulipa hankittua Kiinasta Volvon Vida kaapeli. Nyt pääsee säätään vaikka penkinlämmittimen lämpötiloja omalle kannikalle sopivaksi
Lukee myös kaikki Volvon tietokoneet.
--- Lainaus päättyy ---
Tietämättä yhtään, mistä on kyse, niin tuliko joku softa mukana?
Jepukka:
Tuli.
Helpompi tapa on hankkia Ruotsista icarsoft vol 2 lukulaite, mutta sillä ei niin paljoa voi ohjelmoida. Hyvä peli tosin teeseitse miehelle.
Navigaatio
[0] Viestien etusivu
[#] Seuraava sivu
[*] Edellinen sivu
Siirry pois tekstitilasta