Tekniikkakeskustelut > Kori ja alusta

Hymerin vaunun vuoto/korjaus

<< < (3/3)

Yusuf:
Telttalista on vakio, alempaan laitetaan teltan tukitankojen kiinnikkeet. Kulmapala on muovia-lasikuitua! Miten on ton markiisin kiinnitys ettei vain vuoda sen kiinnikkeistä?

Kuvasta päätellen on Kyseessä on uudempi malli Eribalta eikä niillä ole mitään tekemistä aiempien mallien rakenteen kanssa.

Meidän vaunua on vedetty 60 tuhatta, joten kyllä ne on vedettäväksi tarkoitettu. Pienet mokat harmittavat eniten.

Katso hymerin saksan sivuilta heidän asikaspalvelun sähköpostiosoite tai eriban nettisivulta palautesivu. Yleensä ovat vastanneet muutaman päivän aikana. Kotimaisilla ns. maahantuojilta on turha kysyä mitään!

tsahkali:

--- Lainaus käyttäjältä: Yusuf -  7.07.2016     kello on 12:22 ---Miten on ton markiisin kiinnitys ettei vain vuoda sen kiinnikkeistä?

--- Lainaus päättyy ---

Hymerille on oma, täysmittainen kiinnike, sen kanssa ei pitäisi tulla ongelmmia.

pahakala:

--- Lainaus käyttäjältä: Yusuf -  7.07.2016     kello on 12:22 ---Telttalista on vakio, alempaan laitetaan teltan tukitankojen kiinnikkeet. Kulmapala on muovia-lasikuitua! Miten on ton markiisin kiinnitys ettei vain vuoda sen kiinnikkeistä?


--- Lainaus päättyy ---

Kiinnikkeiden kohdat näyttävät kuivilta, vuoto on alempana. Lisäksi vuotoa on molemmilla puolilla, tosin
pahempi tuolla puolen mistä on kuvat! Pakko siis tulla tuon telttalistan kiinnityksestä.

Täytynee yrittää ottaa yhteyttä Hymeriin suoraan

pahakala:

--- Lainaus käyttäjältä: Yusuf -  7.07.2016     kello on 12:22 ---
Katso hymerin saksan sivuilta heidän asikaspalvelun sähköpostiosoite tai eriban nettisivulta palautesivu. Yleensä ovat vastanneet muutaman päivän aikana. Kotimaisilla ns. maahantuojilta on turha kysyä mitään!

--- Lainaus päättyy ---

Laitoin tekstiä ja muutaman kuvan menemään. Katsotaan kuuluuko mitään....

Navigaatio

[0] Viestien etusivu

[*] Edellinen sivu

Vastaa

Siirry pois tekstitilasta
Mobile View