Tekniikkakeskustelut > Matkailuvaunut

Vaunun vaihto!

<< < (6/7) > >>

Weicco:
Hyvä tila tuossa keskellä istuskella, ei tarvii pyöriä ahtaan istuinryhmän ympärillä.

K.E.V:

--- Lainaus käyttäjältä: Muumuupapa - 10.06.2016     kello on 07:51 ---Ei pääse. Leveä malli juuttuu ensimmäisiin portinpieliin.

--- Lainaus päättyy ---
höpö höpö. Juuri nyttenkin Kroatiassa ja Cornwallit jne kiertänyt tällä 254 leveällä
Kopparöstäkin yksi pariskunta vaihtoi Atrian leveään Solkkuun, kuulemma parempi talvella ja leveys antaa elintilaa.

Alan:

--- Lainaus käyttäjältä: Turhan Höpöttäjä -  8.06.2016     kello on 21:49 ---Minnekkä pikkuveli vie vaunun seisomaaan, käydään sitten katsomassa minkä valitsi. Jos emme löydä, hän onkin ostanut matkailuauton ja nauttii jossakin matkailusta.  ;)

--- Lainaus päättyy ---

Lukutaidottomuus on harmillinen asia. Moni orgilainen kun on kiertänyt vaunun kanssa Keski-Euroopan useamman kerran, ja reissuistaan täällä kertonut. Jopa minäkin.

Turhan Höpöttäjä:

--- Lainaus käyttäjältä: Alan - 10.06.2016     kello on 10:43 ---Lukutaidottomuus on harmillinen asia. Moni orgilainen kun on kiertänyt vaunun kanssa Keski-Euroopan useamman kerran, ja reissuistaan täällä kertonut. Jopa minäkin.

--- Lainaus päättyy ---

En tiedä, mikä taidottomuus lie kysymyksessä. Mutta Suomen liikenteessä kulkimista kesällä korkeintaan joka kymmenes on vaunu. Talvella joka sadas. Hyvä että edes sen verran, eikä kaikki ole huuhentamassa valuttaa Keski Eurooppaan. Jospa ne vaunuilijat onkin sitten euroopassa, ja täällä suomessa kausipaikalla. Tärkeintä kuitenkin että jokaisella sellanen kuljin ja semmoset lomailu tavat, joista oikeasti tykkää. Näillä sivuilla pari karavaanaria antaa ymmärtää meille vanhoille kuin uusillekkin, että kotimaan matkailu on lällöä ja heidän tapansa ylitse muiden.
Otetaan rauhallisesti.  ;)

K.E.V:
Voi herttanen sentään kun taas ahistaa. Liekkö kateellinen vai muuten ....

Tuolla Skoder järvelläkin oli 60% vaunuja. 30% a-autoja. 10% m-pyöriä. Yhteismäärä noin 70-80 yksikköä

Tosin ei kukaan aukonut päätään toisten matkustustavasta.

Lisäksi kun näkisi sen kirjoituksen missä olen vähätellyt kotimaan matkailua. Ylläpidon pitäisi puuttua erään jäsenen jatkuvaan valehteluun ja haukkumiseen.

Navigaatio

[0] Viestien etusivu

[#] Seuraava sivu

[*] Edellinen sivu

Vastaa

Siirry pois tekstitilasta
Mobile View