Matkailukeskustelut > Matkailu ulkomailla
Nallekaravaani Balkanilla
"Masi":
Tuli joskus tuolla spr: n kuorma päällä pyörittyä, yk pojat ei luvanneet tulitukea. Vietiin siitä huolimatta apu perille.
K.E.V:
No tänään ajoimme 177km Jajce:en Mostarista. Lyhyt matka mutta hitaahko, mentiin aika ylöskin välillä ja nopeusrajoitukset oli , 20, 40 , 60 ja jossain jopa 80 km/h.
Täällä oli pikku vesiputouksia ja niissä myllyjä campingin lähellä.
Sitten lähellä keskustaa on 26metriä korkea isompi putous, aika upea auringonvalossa.
https://en.wikipedia.org/wiki/Pliva_Waterfall
Bosnia on tosi halpa maa elää. Yli puolet Kroatian tasosta pois.
Noita ihmisen kansallisuusmielen ja rotuopin jälkiä näkyy vieläkin. 8v sitten oli luodin jälkiä ja kranaatinreikiä enemmän. Nyt siellä täällä.
Tämä campingilta
Milloinkahan ne jotkut oppii....
Ai niin, kunnon pihvi ihan kaupasta ostettuna. Ettei tarvi syödä niinkuin virolatvialiettua.. ..
Teukka-74:
Hyviä kuvia Thumb
Lähetetty minun GT-I9295 laitteesta Tapatalkilla
Teukka-74:
Mitä ihmeen kysymysmerkkejä mä olen laittanut Ei ollu tarkoitus.
Lähetetty minun GT-I9295 laitteesta Tapatalkilla
Editoin edellisen, oliko noin tarkoitus ;)
K.E.V:
Tänään siirryimme Slovenian Ptuj:hin. Thermalkylpylä Mariborin lähellä. 370km oli matkaa. Ensin Bosniasta Kroatiaan ja sieltä Sloveniaan.
Tänään ei viitsi kylpylään mennä. Kävelyllä kävimme ja ruokaa odotellaan noin tunnin päästä kun tuo valmis. Ptuj:n linna näkyi kävelyllä.
Navigaatio
[0] Viestien etusivu
[#] Seuraava sivu
[*] Edellinen sivu
Siirry pois tekstitilasta