Tekniikkakeskustelut > Kori ja alusta

2.8 JTD jakohihna ja vesipumppu

(1/3) > >>

Reissaaja80:
Jakohihnan vaihtoa kysellyt kyseiseen moottoriin ja vähän vaihtelevaa tietoa ja hintaa saanut, niin pitää viisaammilta kysyä. Onko vesipumppu jakohihna käyttöinen ja voiko sen tarvittaessa vaihtaa jälkeenpäin ilman jakopään purkua? Hintahaarukka korjaamoilla 450-900.

jamppa508:
Jakohihna ei pyöritä vesipumppua ja pumpun voi vaihtaa ilman jakopään purkua

jiikoo:
Ja vesipumppu on todella pitkäikäinen.

Missäpäin tuo vaihtopaikka pitäisi olla?

Aippe:

--- Lainaus käyttäjältä: Reissaaja80 - 12.05.2016     kello on 19:42 ---Jakohihnan vaihtoa kysellyt kyseiseen moottoriin ja vähän vaihtelevaa tietoa ja hintaa saanut, niin pitää viisaammilta kysyä. Onko vesipumppu jakohihna käyttöinen ja voiko sen tarvittaessa vaihtaa jälkeenpäin ilman jakopään purkua? Hintahaarukka korjaamoilla 450-900.

--- Lainaus päättyy ---

Vaihdoin ko. hihnapaketin kaverin autoon pääsiäisen aikoihin sillä palkalla että jos satun tarvitsemaan isompaa autoa vaunun siirtoon niin hän lainaa.

Reissaaja80:
Tuossa vanhan mekaanikko kaverin kans keskusteltiin, niin tuumattiin, että vaihdetaan itse se hihna.
Nyt pitää alkaa etsimään osat.

Navigaatio

[0] Viestien etusivu

[#] Seuraava sivu

Vastaa

Siirry pois tekstitilasta
Mobile View