Tekniikkakeskustelut > Matkailuvaunut

Vaunun huollattaminen

<< < (3/3)

MRi:

--- Lainaus käyttäjältä: MRi - 27.04.2016     kello on 12:01 ---Kiviselle tuli tehtyä varaus. Lähin huolto tuo taitaa ollakin ja paikan päällä varausta tehtäessä fiilis oli positiivinen.

--- Lainaus päättyy ---

Positiivisena pysyi noudettaessakin. Iso plussa että sai suoran kontaktin huollon konkreettisesti tehneeseen kaveriin ja jolla oli aikaa rupatteluun ilman kiireen tunnetta vaikka jonkinlainen sesonki on päällä.

Mitään ihmeellistä huollossa ei toki tarvinnut tehdä. Viime kesän noin 6 tkm ja Alppien ylitykset => jarruissa oli säädettävää.

Haapaniemen Paroni:

--- Lainaus käyttäjältä: MRi - 11.05.2016     kello on 18:28 ---Positiivisena pysyi noudettaessakin. Iso plussa että sai suoran kontaktin huollon konkreettisesti tehneeseen kaveriin ja jolla oli aikaa rupatteluun ilman kiireen tunnetta vaikka jonkinlainen sesonki on päällä.

Mitään ihmeellistä huollossa ei toki tarvinnut tehdä. Viime kesän noin 6 tkm ja Alppien ylitykset => jarruissa oli säädettävää.

--- Lainaus päättyy ---
Mulla ens vuonna jarrujen säätö ja koeponnistus,Jyväs caravan Thumb Ja katsastus...

Navigaatio

[0] Viestien etusivu

[*] Edellinen sivu

Vastaa

Siirry pois tekstitilasta
Mobile View