Tekniikkakeskustelut > 12 voltin järjestelmä

Peruutuskamera autoon

<< < (2/7) > >>

Aakku:
^
Onko jollain tietoa....

Saako Garmin Camperiin langallisen kameran, vaiko ei?
Engzet mainostaa saavan, mutta myy ei oota. Expert ilmoitti, että saa, mutta kun ei ole edes mallia nähtävänä. Gigantti ei osannut sanoa. Garminin tuki väitti, että ei saa enää.

Sanoisin, että aika hyvä asiantuntemus myyjillä, vai onko?

88k5:

--- Lainaus käyttäjältä: Aakku - 24.03.2016     kello on 13:19 ---^
Onko jollain tietoa....

Saako Garmin Camperiin langallisen kameran, vaiko ei?
Engzet mainostaa saavan, mutta myy ei oota. Expert ilmoitti, että saa, mutta kun ei ole edes mallia nähtävänä. Gigantti ei osannut sanoa. Garminin tuki väitti, että ei saa enää.

Sanoisin, että aika hyvä asiantuntemus myyjillä, vai onko?

--- Lainaus päättyy ---
Kamera BC-20 vanhempaa Camper 760LMT-D malliin, ja
BC-30 uudempaan Camper 660LMT-D malliin.
https://buy.garmin.com/fi-FI/FI/tien-paalla/matkailuautot/cOnTheRoad-c518-p1.html

E; niin, kysyitkin langallisen liittämistä - https://support.garmin.com/support/searchSupport/case.faces?caseId={9bd09cc0-5428-11e0-6b19-000000000000}
760:een saa tavan yagi/rca-johdolla komposiitti kuvan suoraan kait ihan minkä kameran, tai
https://buy.garmin.com/en-US/US/prod70938.html

velnum:
Tästä osoitteesta löytyy . Erikoistunut erilaisiin turvaalan ja peruutuskamera järjestelmiin  täysin oma tuonti suomeen siksi ei mitään väliportaan rahan kuppaajia  siksi edullisia . Tarjolla useita vaihtoehtoja,  osa täysin ammatikäytöön tarkoitettuja  sonyn ja sarpin kennolla varustettuja kameroita mitä itse suosittelen ostossa huomioida valinnoissa ,takuu ja palautusehdot hyvin täyttävä liike  ::)Olen kasvokkain tiedustelut nämä asiat liikeen omistajan kanssa.Myymälässä lahdessa nähtävänä valtava valikoima turvalan ja peruutus kameroita langallisia ja langattomia sekä erikokoisia 3" ja 5" näyttöjä autoon .Kun tulee käymään karavaani messuilla  lahdessa  mielenkiinosta suosittelen käynnistä liikessä.

 http://www.jammaa.com/

Reissaaja80:

--- Lainaus käyttäjältä: kettunen - 17.03.2016     kello on 19:27 ---
Siispä taas vakio kysymykset,  millainen ja mistä  hyvä ja edullinen peruutuskamera?


--- Lainaus päättyy ---

Netistä, ebay/kiina. Sama kamera + näyttö minkä viime kesänä hankin, näyttää suomessa olevan edullisesti 100 euroo. Itse maksoin 20 euroa.

velnum:
Varmaan  sonyn ja sarpin kennolla, olet tehnyt hirmu hyvät kaupat 20e, tietysti tuoteen palautusehdot vikaantuessa täytyy hyvin.
Kiina on kyllä helppo postittaa takaisin,raha varmaan palautuu ostosta sovitusti tilille.

Nämä vaan elämän tosiasioita miehet , et ne pitää ottaa aina  huomioon kiinan kauppa tehdessä  etenkin sähköisissä laitteissa.
Aina kuitenkin kannattaa yrittää selvittää mihinkä pystyy tuotteen ja  voi palauttaa ennen kauppaa jos vikaantuu. Etenkin jos on arvokkaista laitteista kysymys.

jokainen voi tehdä tietysti oman mielensä mukaan osto valintansa.

Navigaatio

[0] Viestien etusivu

[#] Seuraava sivu

[*] Edellinen sivu

Vastaa

Siirry pois tekstitilasta
Mobile View