Tekniikkakeskustelut > Alde

Alde 2921 pumpun kondensaattori kytkentä

<< < (4/5) > >>

mjo33400:

--- Lainaus käyttäjältä: motksl - 23.03.2016     kello on 23:35 ---Yleisön pyynnöstä huolimatta tein tuohon oikein ajan kanssa paksusta pellistä reikälevyn ja metalliverkko sen päälle. Poltin on muuten nimittäin ihan hyvä. Nyt palaa täysin äänettömästi ja siistillä liekillä. Ja putsaus oli tietysti tärkee juttu myös.

--- Lainaus päättyy ---

Oiskohan verkko pitänyt olla reikälevyn alla?


motksl:
Ois tainnu oikeeoppisesti ollakin nuin päin, eli reikälevy päällä. Satuin näkeen toisenlaisen kuvan jossain. Saatan tuon järjestyksen vielä ehkä vaihtaakin jossain vaiheessa varmuuden vuoksi.

-------:
Niinpä niin. Säästin 10 ja ja.... ;)

Aippe:

--- Lainaus käyttäjältä: Viemäs - 25.03.2016     kello on 07:35 ---Niinpä niin. Säästin 10 ja ja.... ;)

--- Lainaus päättyy ---
Mutta voiko ominkäsin tekemisen iloa hinnoitella  :D

mjo33400:

--- Lainaus käyttäjältä: motksl - 25.03.2016     kello on 00:55 ---Ois tainnu oikeeoppisesti ollakin nuin päin, eli reikälevy päällä. Satuin näkeen toisenlaisen kuvan jossain. Saatan tuon järjestyksen vielä ehkä vaihtaakin jossain vaiheessa varmuuden vuoksi.

--- Lainaus päättyy ---

Se, että verkko on alla, sillä on oma merkityksensä ja se liittyy sihen, että kaasu ei pala arinan alapuolella.
En muokannut vastaustasi, sattui vaan nappimoka. :-[

Navigaatio

[0] Viestien etusivu

[#] Seuraava sivu

[*] Edellinen sivu

Vastaa

Siirry pois tekstitilasta
Mobile View