Tekniikkakeskustelut > Alde
Alde 3000 pannu
mjo33400:
--- Lainaus käyttäjältä: Turhan Höpöttäjä - 29.12.2017 kello on 19:50 ---Erehdyin tuonne Infon puolelle. "ALDE 3000 kysymys". Siinä pitkässä ketjussa ei selvinnyt miksi kuumaa vettä ei tarvitse, kun Alde on päällä. Kotonakin hanasta tulee kuuma vesi, niin yöllä kuin päivällä. ::)
--- Lainaus päättyy ---
Jos tarkoitat sitä tilannetta kun tarvitaan vain kuumaa vettä, mutta ei lämmitystä niin kiertopumpun kytkin ala-asentoon niin vaunu ei läpene, mutta lämmintä vettä on.
Turhan Höpöttäjä:
Tarvii osoitetta. Joskus näillä sivuilla on nähty, nestekierto järjestelmään kennopuhallin, jossa riittävän isot letkulähdöt ja laitetuulettimet puhaltimena. Kun ei viitsi itse alkaa rakentamaan.
mjo33400:
--- Lainaus käyttäjältä: Turhan Höpöttäjä - 1.01.2018 kello on 22:16 ---Tarvii osoitetta. Joskus näillä sivuilla on nähty, nestekierto järjestelmään kennopuhallin, jossa riittävän isot letkulähdöt ja laitetuulettimet puhaltimena. Kun ei viitsi itse alkaa rakentamaan.
--- Lainaus päättyy ---
Tässä yksi linkki > https://www.vapaa-aika.com/epages/vapaa-aika.sf/fi_FI/?ObjectPath=/Shops/2015091804/Categories/Alusta_ja_Kori/Ilmastointi_L%C3%A4mmitys/Laemmoenvaihtimet
Tässä toinen > http://sarkacaravan.fi/index.php/lammitys/vesikeskuslammityksen-asennustarvikkeet/puhallinkonvektori-830-w-12-v-350ma-2-nop.html
Ja vielä yksi > http://sarkacaravan.fi/index.php/lammitys/vesikeskuslammityksen-asennustarvikkeet/puhallinkonvektori-180-w-12-v-300-ma.html
Turhan Höpöttäjä:
Kiitos. Jyväs Caravanilla löytyy lämmitin 500W 172e (A1900635)
P.S. Löytyy myös kumikytkin vispiläpumppuun 5,40e (A2900319)
Turhan Höpöttäjä:
Onko kukaan asentanut tätä lämppäriä Alde nestekierto järjestelmään. Tässä olisi sopivan kokoiset putkilähdöt. Tehneekö mittään. Jyväs Caravan 172e.
Navigaatio
[0] Viestien etusivu
[#] Seuraava sivu
[*] Edellinen sivu
Siirry pois tekstitilasta