Karavaanarin keskustelut > Karavaanarin olohuone
Eläköön suomalainen laatu!
Lerssinen:
Kyllä mulla sieviläiset loppuu reilussa vuodessa.. Tuli kuvattua nää radio cityn kenkäkisaa varten jo kesällä..
Niin, pohjaa on paikkailtu sikamassalla jo pariin otteeseen kun murenevat alle kuten huomaa esim kantapään kohdalla, täyttö on pelkkää possumassaa.
retkeilijä:
Pidän näitä hyvinä talvikenkinä niin kauppareissuilla, ulkoillessa ja kuivassa maastossa kesällä. Ensimmäiset kestivät kuusi vuotta (vetoketju petti) runsasta käyttöä. Nyt uudet kolmatta talvea. Ja vielä kesän jalkaan sujautettavina kalosseina/crocseina kotipihassa.
Nämä ovat turvajalkineiden kevennetty malli.
http://www.sievi.com/fi/tuotteet/ammattijalkineet/soft-solid-xl-
jus66si:
Mulla on tällaset. Oon tykänny ekä pohjat ole vielä mennet miksikään. Kannattaa kävellä kengät "sisään" ja käyttää esim satularasvaa ja kyllästysspraytä. Mullakin meni aiemmista maihareista pohjat. Nämä on nyt olleet isänpäivästä. Olen kyllä tyytyväinen. Thumb
http://www.mokkimies.com/mil-tec_taktiset_kengat_ykk_vetoketjulla_musta
88k5:
Mulla taas ovat Sieviläiset kestäneet jo 7-8 vuotta (eikä mitään vikaa, paitsi alkup. karvapohjalliset kuluneet 8)) vaikka on kaikki kompromissit kengissä; talvivuoraus, vesitiivis nilkkuri, naulaanastumissuoja, kärki- ja kantasuoja (oliko jotain 1500kg / 15kN) ja pohjassa lukee "heat and oil resistant" + "antistatic". Hyvät konemiehen talvitossut ja kestävät pajahommissakin - mahtuvat juuri-ja-juuri armysuksien siteisiin ;D
migel:
Miten toi Sievin laatu voi vaihdella noin pirusti? Outoa.
Navigaatio
[0] Viestien etusivu
[#] Seuraava sivu
[*] Edellinen sivu
Siirry pois tekstitilasta