Tekniikkakeskustelut > Kori ja alusta

Kolarikorjausta

<< < (6/9) > >>

ihaa:

--- Lainaus käyttäjältä: saabistinet - 30.11.2015     kello on 07:42 ---Nyt on auto ollut viikon verran purettuna lähistöltä löytyneestä kolarikorjaamosta, jossa ennenkin tehty matkailuauton kolarikorjauksia.
Nyt odotellaan vakuutusyhtiön kantaa, mitä korvataan, takakulma kun on ollut aikas märkä kait pidempäänkin..

TERO

--- Lainaus päättyy ---

Mihin tulokseen vakuutusyhtiö tuli ja lie jo auto täysin kunnossa korjauksen jälkeen ?

SFC52815:

--- Lainaus käyttäjältä: ihaa - 14.01.2016     kello on 08:39 ---Mihin tulokseen vakuutusyhtiö tuli ja lie jo auto täysin kunnossa korjauksen jälkeen ?

--- Lainaus päättyy ---

Auto on vielä korjaamolla (eipä sitä sieltä saisikaan kun autoon on vain kesärenkaat ja kesädieseliä tankissa) osia odottelemassa.
Vakuutusyhtiö maksaa korjauksen, mutta ei mätäntyneiden osien korjausta. Eli katsotaan miten saadaan sitten kasattua kun osat tulee.

TERO

HarriOlavi:

--- Lainaus käyttäjältä: saabistinet - 14.01.2016     kello on 13:15 ---Auto on vielä korjaamolla (eipä sitä sieltä saisikaan kun autoon on vain kesärenkaat ja kesädieseliä tankissa) osia odottelemassa.
Vakuutusyhtiö maksaa korjauksen, mutta ei mätäntyneiden osien korjausta. Eli katsotaan miten saadaan sitten kasattua kun osat tulee.

TERO

--- Lainaus päättyy ---

Jaa,a. Ei millään pahalla, mutta luultavasti joudut "kädenvääntöön" kuka maksaa ja mitä, kun pelissä on mukana vakuutusyhtiö.
 
Onko vakuutusyhtiön edustaja käynyt katsomassa / antanut mitään arviota, edes suuntaa antavaa mikä olisi kosteusvahinkojen rahallinen osuus, siis sinun osuudeksi tuleva kustannus?
Voisi olettaa vakuutusyhtiöiden tietävän ennakkoon suuntaa antavan hinnan kokemusten pohjalta, ei kai sinun tapaus oli uniikki?


SFC52815:
Ei tietoa onko korjaamolla käyty autoa tarkastamassa.
Minun osuus ei ole mitään, koska syy toisessa osapuolessa.
Ja tällä hetkellä ei edes ole taloudellisesti mahdollista samalla korjauttaa mätäkohtia.

TERO

SFC52815:
Väliaikatietoina:

Nyt vastapuolen vakuutusyhtiön korvaamat osat ovat saapuneet korjaamolle ja nyt alkaa kasaaminen.
Vakuutusyhtiö ei kuuleman mukaan korvaa kostuneita osia jotka ovat jo olleet kosteita.
Saas nähdä miten kasaus onnistuu kun laitetaan kuntoon sen mitä vastapuolen vakuutus maksaa.

TERO

Navigaatio

[0] Viestien etusivu

[#] Seuraava sivu

[*] Edellinen sivu

Vastaa

Siirry pois tekstitilasta
Mobile View