Tekniikkakeskustelut > Sekalaiset
Asuntoauton talvisäilytys for Dummies
Rauno:
Kuninkaanlähde tarjoaa talviseisotusta 50€, vähän mietitty jos veis tonne talveksi ja vois siellä käydä joskus saunomassa ja lumet tyhjäilis katolta samalla.
Kotona talonpääty on ahdas varsinkin talvella, kun ei viitti lumia heittää aidan yli naapurinpihaan.....
Kuninkaanlähteen talvikausi (6.9.2014-3.5.2015).
Vaunun voi jättää alueelle seisontaan omalla vastuulla, mutta sähköjohtoa ei saa kytkeä. Tästä peritään 50 € seisontamaksu, joka maksetaan vaunua jätettäessä.
HiTec:
--- Lainaus käyttäjältä: Rauno - 24.08.2015 kello on 10:04 ---Kuninkaanlähde tarjoaa talviseisotusta 50€, vähän mietitty jos veis tonne talveksi ja vois siellä käydä joskus saunomassa ja lumet tyhjäilis katolta samalla.
--- Lainaus päättyy ---
Kuis tuo noin käytännössä toimii? Vastaanottossa 50€ tiskille ja vermes ruutuun. Vaan kun käy paikanpäällä just esim. makkarat tiristämässä tms. niin meneekö ko. päiviltä sitten hlö-maksut vai kuis tuo toimii? Ja entäs jos haluaakin vaikka vkl käydä paikanpäällä, tupa lämpöiseksi jne. niin mites tuo maksupuoli sitten menee? ???
Homma siinä mielessä kiinnostas ehkä itseäkin, kun tuolla voinnee myös rakentaa jonkin katoksen kaltaisen vermeksen päälle suojaksi pitämään sen suoran sateen nyt ainakin poissa = ilmanvaihtokin vermeksen sisällä toiminee paremmin jos ei ole edes sitä 10cm lumikuormaa katolla Thumb
Vastaavan katoksen jos nykertää tuohon kadun varressa majailevan asunnon päälle, niin veikkaan että siitä "saattaa" joltain taholta tulla sanomista aika nopeastikin ::)
savonhumu:
http://www.puuvenekorjaamo.net/projektit/vk.htm
Jos aika riittää niin arvelin värkätä tuommosen jonkinmoisen
Alan:
Olipa mukava kuulla, että edellisestä harrastuselämästä tuttu puuvenekorjaaja Jape on yhä voimissaan. On muuten taitava kaveri!
Sori offtopic. Mutta jos puuveneistä tykkää ja katselee vaikka tämän kertomuksen läpi, niin tulee vakuuttuneeksi siitä, että tuo kaarihallikin on varmasti hyvin suunniteltu ja tehty. http://www.puuvenekorjaamo.net/projektit/nikolai.htm
hartsakoski:
Oli hieno kertomus ja kuvat Thumb.Tuommoista tekijää kyllä arvostan todella,ei fuskattu tuossa hommassa!
Navigaatio
[0] Viestien etusivu
[#] Seuraava sivu
[*] Edellinen sivu
Siirry pois tekstitilasta