Tekniikkakeskustelut > Projektit

Uusi hevy huussi !! On se tarina jatkukoon...

<< < (6/14) > >>

88k5:
Hieno peli kyseessä, ja varmaan jää harvinaisuudeksikin - huolella hienoksi ja museorekisteriin reilun 4v päästä?

On muuten samannäköinen kädenjälki puusepällä Tevessä mitä Kafeissa - liekö sama Teuvalainen.. kyökin kaapiit presiis-samat  :D

Mitä tulee detroittilaiseen 6.2:seen - olihan se aikanaan voimanpesä aikalaisiin puolimoottoreihin nähden, mutta pakko sanoa tuollaisia omistaneina, että olihan sitä malmia kuskattavanakin. Pieni vertaus tähän päivään; 07-> 2.3 fiatissa on enempi tehoa ja vääntöä  ;D Polttoainetalous on pitkälti kiinni vauhdista ja minkälaista seinää viedään, mutta ennenkaikkea massasta..

Alan:
Vanha kansa sanoi, että ne on erilaisia hevosvoimia.  :)

Voimantunne paljon välityksistäkin kiinni.

eura665:

--- Lainaus käyttäjältä: Alan - 25.08.2015     kello on 09:34 ---Vanha kansa sanoi, että ne on erilaisia hevosvoimia.  :)

Voimantunne paljon välityksistäkin kiinni.

--- Lainaus päättyy ---
Ne ameriikan hevoset käy epätasasemmin ja vaatii enemmän menovettä. Auto on kyllä hieno ja varmasti maileja vielä edessä.

K.E.V:

--- Lainaus käyttäjältä: migel - 25.08.2015     kello on 08:35 ---Toi Röllin vehje oli kyllä löytö ja     KEVille että noi 6.2 dieselit ovat ihmeen taloudellisia mut onhan tossa kanssa painoakin mutta myös asuintilaa...että mitä nyt sitten arvostaa.
--- Lainaus päättyy ---
Kiitos kiitos, olin kyllä edelleen kyselemässä mitä se vanha vie bensaa, ja sehän ei tietääkseni ole 6.2 dsl  ;)


--- Lainaus käyttäjältä: migel - 25.08.2015     kello on 08:35 ---Mutta todella hauska tapaus tuo Röllin uusin Chevrolet! t migel :D :D :D

--- Lainaus päättyy ---
Samaa mieltä  Thumb

migel:
Moi Kahtaenvaihda!
Kyllä se vanhakin on 6.2 diesel ja remontoitu sellainen. Tietysti mielenkiinnolla odotellaan tarkempia specsejä jahka kaveri saa kulkimeensa kotiin ja ajettua sillä jonkin aikaa.
                                      t miel

Navigaatio

[0] Viestien etusivu

[#] Seuraava sivu

[*] Edellinen sivu

Siirry pois tekstitilasta
Mobile View