Tekniikkakeskustelut > 230 voltin järjestelmä
Cee / Shuko juttua
tsahkali:
--- Lainaus käyttäjältä: Hauho - 30.07.2015 kello on 09:55 ---Kai jossain ohje minne/miten ohjeen mukainen ylimääräinen 20 metrin johto laitetaan kun tolpan ja auton vväi on 3,5m.
Joskus menee ohjeet ja suositukset sekaisin tässä määräilijöiden maassa.
--- Lainaus päättyy ---
Se tietysti levitellään tasaisesti pitkin nurmea, sillä nipussa ollessaan se lämpiää likaa ja aiheuttaa tulipalon!
Roksis:
--- Lainaus käyttäjältä: Hauho - 30.07.2015 kello on 09:55 ---Kai jossain ohje minne/miten ohjeen mukainen ylimääräinen 20 metrin johto laitetaan kun tolpan ja auton vväi on 3,5m.
Joskus menee ohjeet ja suositukset sekaisin tässä määräilijöiden maassa.
--- Lainaus päättyy ---
Löysänä vyyhtenä ylimääränen pyörätelineessä roikkumassa. Ei lämpene.
puskajussi:
Kiertää sen tosiaan vaunun ympäri niin se antaa induktioperiaatteel la lisää lämpöä tupaan ;D ;D
Raksaus:
--- Lainaus käyttäjältä: puskajussi - 30.07.2015 kello on 16:54 ---Kiertää sen tosiaan vaunun ympäri niin se antaa induktioperiaatteel la lisää lämpöä tupaan ;D ;D
--- Lainaus päättyy ---
Lataako myös kännykät?
Lerssinen:
Tuossa kun olen tuota bussia rakentanu pihalla niin on kummasteltu että sähköt joskus katoaa niin että pitää vikavirta käydä kuittaamassa.. No johdotuksia käytiin sisällä läpi eikä mitään löytyny..
Myöhemmin eli eilen vika selvisi kun siirtoajoin bussin toiselle tallille missä teipataan lasit umpeen niin kytkin bussia tallissa sähköihin niin n kuukauden vanhan OSTETUN 25 metrisen kalliin caravaaniroikan CEE töpselin sisällä välähti ja sulake palo :o Töpseli auki niin jokainen ruuvi mikä varsinaisesti kytki johdon koskettimeen oli löysällä, tasan sama toisessakin päässä eli johdot oli vain vedonpoistimella "kiinni". Myöskin kevi oli tasan saman mittainen kuin vaihe ja nolla.. Ei todellakaan näin
Kannatta ...tana näemmä enää ostaa mitään vaan tehdä aina roikatki ite.
Navigaatio
[0] Viestien etusivu
[#] Seuraava sivu
[*] Edellinen sivu
Siirry pois tekstitilasta