Tekniikkakeskustelut > Matkailuvaunut

2,5m vaunun todellinen leveys

<< < (2/4) > >>

tsahkali:

--- Lainaus käyttäjältä: Ipsu - 12.06.2015     kello on 15:46 ---Tässä tulevan autotallin oven leveyttä siis pohditaan... 260 ois ollut sopiva, mut taitaa olla aika tiukka mitta vaunun kanssa..

--- Lainaus päättyy ---

Muista että waunu pitää olla suorassa, kun perä menee ovesta ja silloinkin 5cm pelivara on yhtä kuin ei mitään.

K.E.V:
Polar on kai 254. Kamenovossa piti pihakämppäristä nostaa toinen portinpuolikas pois, jotta mahtui sisälle. Sittenkin jäi viis senttiä puolelleen.

Ipsu:

--- Lainaus käyttäjältä: pamaus - 12.06.2015     kello on 16:21 ---Itse kun omaa LMC:stä syksyllä talliin peruutan niin 3 m aukkokaan ei tunnu liian pieneltä.  Pitkä vaunu tahtoo kääntyillä vähän kankeasti.

--- Lainaus päättyy ---

Nykyinen läpi tallissa on 3m ja sinne on iso vaunu mennyt vielä "heittämällä" sisälle.  Nykyisen oven lisäksi ois tarkotus tehdä toinen viereen henkilöautolle. Ja ongelma on siinä et mitä leveemmäksi isomman tekee sitä kspeemmaksi se toinen ovi jää. Eli pitäs löytyy semmoset mitat et molemmista mahtuis..

mjo33400:

--- Lainaus käyttäjältä: Ipsu - 12.06.2015     kello on 18:40 ---Nykyinen läpi tallissa on 3m ja sinne on iso vaunu mennyt vielä "heittämällä" sisälle.  Nykyisen oven lisäksi ois tarkotus tehdä toinen viereen henkilöautolle. Ja ongelma on siinä et mitä leveemmäksi isomman tekee sitä kspeemmaksi se toinen ovi jää. Eli pitäs löytyy semmoset mitat et molemmista mahtuis..

--- Lainaus päättyy ---

Käyntiovi ei tarvitse olla leveä, 60:stä menee hyvin sisään sivuttain, sehän on vain käyntiovi, jos oikein ymmärsin- ;)

kimi:
Kahdelle autolle, asautolle ja hlöautolle yhteinen maja ja kummallekin sopiva ovi taitaa olla kyseessä

Navigaatio

[0] Viestien etusivu

[#] Seuraava sivu

[*] Edellinen sivu

Vastaa

Siirry pois tekstitilasta
Mobile View