Tekniikkakeskustelut > Jääkaapit
Jääkaappi UPO Mobilife Solifer 450 artic-88
Karvanaamari:
--- Lainaus käyttäjältä: ose - 7.06.2015 kello on 13:57 ---Pitkällä hammastetulla veitsellä sahaten liimamassaa halki, lujassa on..
--- Lainaus päättyy ---
Liimamassa on siinä kaapin ja vanerin välissä?
ose:
--- Lainaus käyttäjältä: Karvanaamari - 7.06.2015 kello on 14:06 ---Liimamassa on siinä kaapin ja vanerin välissä?
--- Lainaus päättyy ---
Omassa ei tuota vaneria ollut, lähteekö vaneri kaapin mukaan?
Karvanaamari:
--- Lainaus käyttäjältä: ose - 7.06.2015 kello on 14:41 ---Omassa ei tuota vaneria ollut, lähteekö vaneri kaapin mukaan?
--- Lainaus päättyy ---
Vaneri ei liikkunut koska en ole saanut itse kaappiakaan liikahtamaan alhaalta.
Kärsiskö siitä alasokkelista poistaa ne kaksi ruuvia?
ose:
--- Lainaus käyttäjältä: Karvanaamari - 7.06.2015 kello on 14:50 ---Vaneri ei liikkunut koska en ole saanut itse kaappiakaan liikahtamaan alhaalta.
Kärsiskö siitä alasokkelista poistaa ne kaksi ruuvia?
--- Lainaus päättyy ---
Miksi ei kärsis ottaa pois, saahan ne kai takaisin.
JPS:
Tuliko tähän irroitus ongelmaan ratkaisu,itse olen paininut tämän iltaa saman ongelman kanssa.Ruuveja löysin 3kpl kaapin oikealta puolelta ja kaappi heiluu kaikkialta muualta paitsi vasemmasta alakulmasta.Onko tason alla jossain ruuvi joka pitää sitä kiinni vai muutenko vain jumittaa.Tason etulevy on niin topakastiliimattu kiinni että rikkoontuu jos sen irrottaa.Ei lähtenyt kaappi vaikka kaksista miehin irti kiskottiin.
Navigaatio
[0] Viestien etusivu
[#] Seuraava sivu
[*] Edellinen sivu
Siirry pois tekstitilasta