Karavaanarin keskustelut > Karavaanarin olohuone
Vs: Eri mieltä
Captainkidd:
Veli Wine, kyse on vain yhden ketjun "oheistuotoksesta", käpäsehän kahtomassa.
Tapani Pokkinen on monimuotoinen persoona, joka osaa ilmaista monella tasolla kokemiaan. Hän nyt vaan sattui niin osuvasti kiteyttämään sen paskan-ihmisen-luonnon kuvion, että siitä loihin lausumahan.
Korostan edelleen, että kyseessä on puskaparkkiin väistämättä liittyvä luonnollisten tarpeiden poisto, joko potasta tai elimistöstä.
Kuuluuko ihmisen p*ska luontoon siinä missä hirven vastaava ::)
Nyt on aika hassua huomata, että pitäis sanoa kakka, sillä jostain peräti kummallisesta syystä tämä saitin kuvio ei salli paskan nimeämistä paskaksi, vaikka sana on yhtä vanha kuin suomenkieli. Tähti joskus näkyy korvaavan yhden paskan kirjaimen. Että osaa olla nuljua asenteellisuutta.
winemaker:
Missä ketjussa mainittu p*ska mahtaa majailla ?
Captainkidd:
Maatalouteen liittyvässä ketjussa, laiska ystäväni Veli Wine.
mike:
Kyllä tuon luonnollisen tuotteen luontoon hukkaamisen vielä sulatan mut ne kemikaalit mitä sinne pyttyyn laittavat niitä ei pitäs luontoon päästää.
Kyllä se tuote kuitenkin loppujen lopuksi luontoon palaa kaadat sen minne hyvänsä.
winemaker:
Kaksihan noita mainitsemiasi aiheita j-keskusteluissa oli. Kummassakaan niistä ei puhuttu paskasta.
En jaksa enempää mokomaa penkoa.
Navigaatio
[0] Viestien etusivu
[#] Seuraava sivu
[*] Edellinen sivu
Siirry pois tekstitilasta