Matkailukeskustelut > Matkailu ulkomailla
Kauas on pitkä matka
K.E.V:
Aamulla siirryimme suomen aikavyöhykkeeseen Liettuaan. Siisti kaupunki tämä Druskinininkai, ihan Valkovenäjän rajalla. Maa on todella halpa elintarvikeliikkeis sä ainakin. Ajoimme päivällä 9km patsaspuistoon ja siellä neukkulaa kylläkseen. Huomenna taas ylöspäin, lauantai-iltana paatti Helsinkiin
Seuraavalla kuljetettiin Kulakkeja töihin "saaristoon
Haapaniemen Paroni:
--- Lainaus käyttäjältä: kahtaenvaihda - 25.06.2015 kello on 17:12 ---Aamulla siirryimme suomen aikavyöhykkeeseen Liettuaan. Siisti kaupunki tämä Druskinininkai, ihan Valkovenäjän rajalla. Maa on todella halpa elintarvikeliikkeis sä ainakin. Ajoimme päivällä 9km patsaspuistoon ja siellä neukkulaa kylläkseen. Huomenna taas ylöspäin, lauantai-iltana paatti Helsinkiin
--- Lainaus päättyy ---
Tervetuloa kotimaahan, oli kiva lukea sinun seikkailusta Thumb
K.E.V:
Homma ohi , case closed
8000 km joista tonni pelkällä veturilla.
Kiitoksia virtuaaliosallistuj ille.
ihaa:
Nyt sitten jännätään 88k5:sen reissublogia. ;D
Tonni pelkällä veturilla, miten paljon on muina vuosina tullut pelkällä veturilla, äkkiseltään kuulostaa vaan aika paljolta tuhat kilsaa "hupiajoa".
K.E.V:
Vähän riippuu missä pyörii. Tuolla pelkällä veturilla pääsee paikkoihin mihin ei järkevä a-autolla edes yritä.
Olihan tässä viis ja puoliviikkoa aikaa. Jossain maassa enemmän , jossain vähemmän. Turkissa käytiin eräällä vuorella minne meni monttuja täynnä oleva maastoauton ura suurinpiirtein.
Mutta meni montapäivää ettei autoon koskettukaan. Ja jonain päivänä kävimme ruokakaupassa autolla kun ei kaikkea jaksa kantaa, leipomokauppa oli muutaman sadanmetrin päässä. Siellä vaan fillarilla.
Navigaatio
[0] Viestien etusivu
[#] Seuraava sivu
[*] Edellinen sivu
Siirry pois tekstitilasta