Tekniikkakeskustelut > Myyjäliikeet ja korjaamot
BestCaravan
MatsOnni:
^
Toki on hyvä, että käydään. Pienellä varauksella pitää kuitenkin aina suhtautua kun kuulee vain yhden osapuolen näkemyksen. Tuolla toisella palstalla jokunen vuosi sitten mustamaalaattiin erästä yritystä ihan innolla. Kun kuulin sattumalta toisen osapuolen näkemyksen niin tuntui, ettei puhuta samasta tapauksesta lainkaan. Yritys oli oman näkemyksensä mukaan luvannut hieman enemmän kuin kuluttajaneuvoja oli ehdottanut, mutta silti asiakas jatkoi moittimistaan.
Meillä nyt vaan on usein oma etu tärkein ja joskus vähän kohtuuttomiakin vaatimuksia.
Ja huom. Ei liity tähän tapaukseen millään tavalla.
Stara:
^
+1
MCL:
Se on vaan niin, että sosiaalinen media on nykypäivää ja yrityksille se on tärkeä markkinointi ja jälkimarkkinointika nava.
Mikäli yritys laiminlyö sosiaalisen median, niin itseään voi vain syyttää.
Kaiken maailman suolivuodatuksiin toki ei kannata puuttua, mutta mahdolliseen väärään informaatioon tai katsantoerimielisyy ksiin pitää puuttua, mikäli katsoo vääriä väitteitä lausutun.
Väärien väitteiden esittäminen voi johtaa korvausvastuuseen, mutta huonojen palvelukokemusten seikkaperäinenkin kertominen on täysin sallittua ja vapaata.
Useimmat riippumattomat tahot vetävät helposti johtopäätöksiä tapahtumista, joita toinen osapuoli ei kommentoi mitenkään.
No, Suomessa kaupan ala on löytänyt lähes kaikkeen syntipukin: epäreilu ulkomainen kilpailu, itsessä ei tietenkään ole mitään vikaa. :(
PS Tämä ei liity juuri tähän tapaukseen mitenkään erityisesti. ::)
Turhan Höpöttäjä:
--- Lainaus käyttäjältä: MatsOnni - 13.05.2015 kello on 16:47 ---^
Toki on hyvä, että käydään. Pienellä varauksella pitää kuitenkin aina suhtautua kun kuulee vain yhden osapuolen näkemyksen.
Meillä nyt vaan on usein oma etu tärkein ja joskus vähän kohtuuttomiakin vaatimuksia.
--- Lainaus päättyy ---
Aivan. Luulisi että karavanliike on tehnyt enempi korjauksia kuin asiakas. Puhumattakaan myymisistä. Aivan turhaa hölinää tämmönen toisen puolen totuuteen kommentoiminen. Itselläni ei ole korjauspuolen kokemusta, kuin fillareista. Se riitti. Kaikenlaisia kieroja ja ilkeitä asiakkaita kerkesin tavata. ::)
Nostan hattua asiakaspalvelussa oleville, jos pystytte asiakkaita käsittelemään ilman väkivaltaa. Thumb
Teukka-74:
Minäkään en ymmärrä MIKSI tuo caravanliike ei reagoi vaikka varmasti tietävät nämä keskustelut. Vielä on varaa kikkailla kauppiaalla.
Navigaatio
[0] Viestien etusivu
[#] Seuraava sivu
[*] Edellinen sivu
Siirry pois tekstitilasta