Tekniikkakeskustelut > Kalusteet ja sisustus
Miten pidät tavarat kulkineessa järjestyksessä?
Jukeli:
Jätän eukon kotio.
AnneN:
--- Lainaus käyttäjältä: Jukeli - 17.03.2015 kello on 22:25 ---Jätän eukon kotio.
--- Lainaus päättyy ---
Hyyyyi Jukeli! Thumbd Kuka se karttoja ja tienviittoja lukee jos eukko kotona??? Mutta mietin tuota yhtä ehdotusta laittaa etuistuinten välii muovilaatikko, ettei koira pääse ohjaamoon.... Mites äkkijarrutuksessa käy laatikolle? Entä koiralle? Omat kyllä matkustaa kiinnitetyissä bokseissa tai häkissä.(lisäys koirat siis) Kun jarrutus saa tietääkseni tavaran lentämään aikamoisella voimalla etulasiin. Olenko väärin ymmärtänyt?
Turhan Höpöttäjä:
Lähtiessä emäntä laittaa omat hyntteet kassiin, ja minä toiseen, kassit "takatalliin" sängyn alle. Yksi kassi sapuskaa mätämmä jääkaappiin ja läppäri mukaan. Ee muuta kun taipaleelle. Jos työläämmäksi männöö, sitten luovun harrastuksesta. Thumb
kimi:
--- Lainaus käyttäjältä: Turhan Höpöttäjä - 17.03.2015 kello on 22:33 ---Lähtiessä emäntä laittaa omat hyntteet kassiin, ja minä toiseen, kassit "takatalliin" sängyn alle. Yksi kassi sapuskaa mätämmä jääkaappiin ja läppäri mukaan. Ee muuta kun taipaleelle. Jos työläämmäksi männöö, sitten luovun harrastuksesta. Thumb
--- Lainaus päättyy ---
Periaatteesa noin. Tosin ne kassit puretaan vaatekaappeihin ja kaupassa käydään lähdön jälkeen. Perusvarustus aina autossa
Jukeli:
--- Lainaus käyttäjältä: AnneN - 17.03.2015 kello on 22:30 ---Hyyyyi Jukeli! Thumbd Kuka se karttoja ja tienviittoja lukee jos eukko kotona??? Mutta mietin tuota yhtä ehdotusta laittaa etuistuinten välii muovilaatikko, ettei koira pääse ohjaamoon.... Mites äkkijarrutuksessa käy laatikolle? Entä koiralle? Omat kyllä matkustaa kiinnitetyissä bokseissa tai häkissä.(lisäys koirat siis) Kun jarrutus saa tietääkseni tavaran lentämään aikamoisella voimalla etulasiin. Olenko väärin ymmärtänyt?
--- Lainaus päättyy ---
Tavararoiden järjestyksestähän tässä ketjussa kyse oli eikä mistään karttojen lukemisesta. (Senkin homman muuten hoitaa navi) noh... ookoo, oli tarkoitettu kyllä ihan kevennykseksi.
Navigaatio
[0] Viestien etusivu
[#] Seuraava sivu
[*] Edellinen sivu
Siirry pois tekstitilasta