Tekniikkakeskustelut > Matkailuautot

Asunto-osan oven lisälukko sisäpuolelle

<< < (10/16) > >>

tsahkali:

--- Lainaus käyttäjältä: Miqu - 20.03.2015     kello on 18:40 ---Jos pelkän rungon meinaa laittaa niin ei kovin hyvin kyllä kiinni saa.
T.Lukkoseppä

--- Lainaus päättyy ---

Oven läpihän se toki pitää kiinnittää. Neljä kupukantaistalukkor uuvia ja se on siinä.  Nuo Heosafe ja Abus lukot ovat parempia kuin Abloyn rugot, kun ei tarvi leikkiä 'reikelin' kanssa.

Jaaha:
Mulla on ainakin Solifer 560 vm.-07 ovi niin muotoiltu ettei suoraa pintaa ole sisäpuolella oven laidassa kuin tehtaan asentamassa lukon kohdalla.
Asenna siihen jotakin kun ovi on pokattu joka suuntaan. :'(

Majuri:

--- Lainaus käyttäjältä: tsahkali - 20.03.2015     kello on 19:50 ---Oven läpihän se toki pitää kiinnittää. Neljä kupukantaistalukkor uuvia ja se on siinä.  Nuo Heosafe ja Abus lukot ovat parempia kuin Abloyn rugot, kun ei tarvi leikkiä 'reikelin' kanssa.

--- Lainaus päättyy ---
 
Kyllä se silloin kannattaa laitaa ihan avain pesäkin. Ja unohtaa ne kupukannat.

JPS:
Minulla on tämmöinen yöllä päällä,varmasti herää.
http://www.clasohlson.com/fi/Ovivahti-minihälytin/36-1061

Mikäli jatkotoimia tarvitaan niin aloitetaan luuvitosella ja tarvittaessa jatketaan isolla leipäveitsellä.

Humppeli 1:

--- Lainaus käyttäjältä: mjh48 - 20.03.2015     kello on 18:22 ---Meillä on tuollainen. Valitsin sen koska en halunnut näkyvän ulkoapäin onko lisälukitus käytössä.
http://www.heosolution.de/GB/index.php?tip=heosafe&subc=1&prod=657

Ohjaamon ovissa on tuollaiset, kaikki toimivat samalla avaimella., eikä ohjaamon ovia saa auki, vaikka rikkoisi ikkunan.
http://www.heosolution.de/GB/index.php?tip=heosafe&subc=0&prod=34

--- Lainaus päättyy ---

Mistä tilasitte kyseisiä lukkoja,yritin ei toimitusta Suomeen.
Lisko muita jotka toimittaa kyseisiä lukkosysteemiä?

Navigaatio

[0] Viestien etusivu

[#] Seuraava sivu

[*] Edellinen sivu

Vastaa

Siirry pois tekstitilasta
Mobile View