Karavaanarin keskustelut > Karavaanarin olohuone

Facebook ryhmät

<< < (4/18) > >>

relluttelija:
Jonkin aikaa KARAVAANARIT-ryhmässä olleena, voin vain todeta että onneksi on .org
Kyllä niin turhanpäiväisi keskusteluja on, ja paljon. Asiaviestit hukkuvat välittömästi. FB:hän ei ole hyvä "pohja" keskustelufoorumill e, lähinnä omien tuntojen jakamiseen se käy, niinkuin "Päivän purnaus"  :)

Alan:

--- Lainaus käyttäjältä: juuso8 -  9.03.2015     kello on 13:54 ---Aina ei kannata kokeilla niitä rajoja.

--- Lainaus päättyy ---

Onneksi täällä orgissa on sananvapaus, kun sitä vain käyttää oikeassa paikassa ja hyvän maun sekä sääntöjen puitteissa. Ei tarvi kokeilla rajoja, kun ne riittävät normaaliin viestintään oikein hyvin.

Minusta Kaarinan kysymys oli hyvin asiallinen, eikä vastaavasta olisi orgissa tullut minkääntasoista ongelmaa.

Ymmärtääkseni FB:n ryhmässä voi olla useita ylläpitäjiä? Se ei kuitenkaan mahda poistaa siltä yhdeltäkin mahdollisuutta toimia mielivaltaisesti. Kokemuksia ongelmista on, tosin pienemmässä porukassa. Ei auttanut muuta kuin kaikessa hiljaisuudessa avata uusi, suljettu ryhmä ja jättää vanha roikkumaan.

Itse en ymmärrä FB:in käyttöä suuren ryhmän keskustelualustana, en toimivuuden enkä yksityisyyden suojan kannalta. Siksi minua ei siellä karavaanarihommien osalta näykään.

...ja Rellu ehti laittaa osin samat, silläaikaa kun kirjoitin.  Thumb


--- Lainaus käyttäjältä: juuso8 -  9.03.2015     kello on 14:02 ---Toi on sissimarkkinointia. :D
Järjestät vaan kärhämän, jolla saat julkisuutta.

--- Lainaus päättyy ---

En usko! Tuollaista kirjaa myydään positiivisella julkisuudella asiasta kiinnostuneille.

Skandaalinkäryiset paljastuskirjat ja vastaavat erikseen.

kaarina:
Pakko vielä kertoa sellainen yksityiskohta jottei juuso muka tiedä paremmin omia asioitani, että ensin se ylläpitäjä ei suostunut vastaamaan mulle lainkaan, snaoi vain että kai kaikki osaa itse lukea säännöt.

Sitten se vastasi että "kerrot kirjoittavasi kirjaa, se ei ole kaupankäytiin tai markkinointiin liittyvää toimintaa".

Eli tämän vastauksen perusteella olisin saanut kirjasta kertoa.


Halusin olla rehellinen ja kerroin hälle että toki kirjan kirjoitettuani tarkoitukseni on myös myydä sitä.


Sitten yhtäkkiä kaikki muu keskustelu siinä ketjussa (eräs nainen toivoi ylläpitäjän antavan asiallisen vastauksen asialliseen kysymykseeni ) oli poistettu ja ainoastaan tuo lauseeni " Tarkoitukseni on myös toki myydä kirjaa minkä kirjoitan" oli irroitettu kaikesta muusta ja jätetty yksin sivulle.


Ja nimenomaan olin kysynyt voinko kertoa kirjan olemassaolosta ja myydä sitä sitten jossain muualla.


Tästä siten muutaman oudon kommentin jälkeen olin poistettu koko ryhmästä.


Että silleen.




t.Kaarina

kaarina:
Nimenomaan juuri niin kuin Alan sanoi. Rähinä ja riita on viimeisiä asioita millä haluan markkinoida yhtään mitään.

Mielestäni ei ollut osaltani kysymys mistään muusta kuin nimenomaan normaalista kommunikoinnista, mikä jostain syystä ei sopinut ryhmän ylläpitjälle.




t.Kaarina

Haapaniemen Paroni:
Luvin,kanssa keskustelun enkä nähnyt siinä mitään semmosta jotta piti poistaa kaarina siltä sivustolta..

Navigaatio

[0] Viestien etusivu

[#] Seuraava sivu

[*] Edellinen sivu

Vastaa

Siirry pois tekstitilasta
Mobile View