Tekniikkakeskustelut > Sähkölaitteet

Soliferin kytkentäkaaviot

(1/2) > >>

JK:
Tulipa hommattua vaunu, nyt olisikin tarvetta kytkentäkaaviolle, jos sellaiset olisi jollain niin olisin hyvin kiitollinen.
Vaunuhan on Solifer S7 vm.01

Löysin kyllä 2006 alkaen niitä kytkentäkaavioita mutta eipä ole oikein sopivia.

-------:
Minkälainen ongelma kyseessä?

JK:
Monekinlaista ongelmaa....

Piti laittaa radio paikalleen ja ohjauspaneelin avaamisen jälkeen huomasin siellä irtonaisia johtoja, vaan en keksinyt minne ne kuuluisi, tuskin tehtaan jäljilta kuitenkaan suojaamattomia abikoja.
En ole tosin huomannut mitään muuta toimimatonta kun amppeerimittarin mutta sekin voi olla vika vain itse mittarissa.

Toinen juttu olis että laitan sinne muutaman 12V pistokkeen ja tarvis tiedon mistä ottaa releelle ohjaus että ne pistorasiat sammahtais kun akun ottaa irti systeemistä.

K.E.V:
Alkuperäisessä ohjekirjassa on johtokaavio.  Sellainen voisi jollain olla jos vaunusta hävinnyt

JK:
Minulla on kyllä kyseisen vaunun ohjekirja mutta siinä ei ole kytkentäkaaviota, vain vetoautoon tulevan sähköpistokkeen kytkentä, erillisessä ohjeessa on sitten pannun kytkentä mutta siinä ei ole mitään ongelmaa

Navigaatio

[0] Viestien etusivu

[#] Seuraava sivu

Vastaa

Siirry pois tekstitilasta
Mobile View