Matkailukeskustelut > Matkailu ulkomailla

Kroatiaan kesäkuuksi

<< < (7/17) > >>

seppoko:

--- Lainaus käyttäjältä: kahtaenvaihda -  8.01.2012     kello on 09:38 --- Tämähän on .org ;) Yritin löytää, laita linkki kiitos

--- Lainaus päättyy ---

http://karavaanari.org/index.php/topic,2608.0.html

Käyttämäni ilmaisu johtuu siitä, että ensin aioin laittaa tuon tekstin infon puolelle ja kopioinkin valmiin tekstin  tänne.  :D  ;D  :D

seppoko:
Saman kertomuksen vastauksessa 13 on jotain  käyttämistäni teistä Puolassa sekä Riian kehätiestä.

K.E.V:
Viime luonna ylöstullessa ajoin Krakovasta >Kielcen kautta Varsovaan. Navi yritti kyllä Krakovasta väkisin Katowiceen ja tuolle "remonttibaanalle" mutta voitin taistelun  ;D No tuolla valitsemellani oli hyvin vähän tietöitä, eivätkä ne olleet hidastaneet tahtia. Muuten asiasta kolmanteen, ajaisitteko Munchenista > Venetsiaan Brennerin vai Salzburgin kautta ? Jälkimmäinen kai 70km pitempi mutta vähemmän maksullista .
Edit: Yleensä olemme käyttäneet Brenneriä koska poikettu Gardalle tms.

Alan:
Viimeksi mentiin Salzburgin kautta kun muutenkin käytiin Itävallassa. Muistan, että seistiin staussa toista tuntia sielläkin.

Vaan nyt reitti vie Bergamoon Sveitsin kautta, uusia maisemia.

seppoko:

--- Lainaus käyttäjältä: kahtaenvaihda -  8.01.2012     kello on 12:07 ---Muuten asiasta kolmanteen, ajaisitteko Munchenista > Venetsiaan Brennerin vai Salzburgin kautta ? Jälkimmäinen kai 70km pitempi mutta vähemmän maksullista .
Edit: Yleensä olemme käyttäneet Brenneriä koska poikettu Gardalle tms.

--- Lainaus päättyy ---

Allekirjoituksestas i päätellen, menet vaunulla. Mutta saako vaunulla laskea mäen alas Seefeldistä Innsbruckiin? Ylöspäin, pohjoiseen, ei saa nousta. Kerran näin, kun joku ei ollut uskonut kieltoa. Ja hinuri haki yhdistelmän pois noin mäen puolivälistä. M-autollakin vähän hirvittää nouseminen. Viimeksi tullessa pelkäsin jonkun verran, olisiko ollut luntakin? Onneksi ei ollut.

Navigaatio

[0] Viestien etusivu

[#] Seuraava sivu

[*] Edellinen sivu

Vastaa

Siirry pois tekstitilasta
Mobile View